Trump’ın avukatı: Suçlamalar ifade özgürlüğüne saldırı; davayı kazanacağız

DünyaGündem

ABD’de 2020 başkanlık seçimi sonuçlarını kendi lehine değiştirme girişimi iddiasıyla yürütülen “6 Ocak Kongre baskını” soruşturmaları kapsamında suçlamalar yöneltilen eski ABD Başkanı Donald Trump‘ın savunma avukatlarından John Lauro, suçlamaların “ifade özgürlüğü ve siyasi konuşmaya saldırı” olduğunu iddia etti

Eski ABD Başkanı Trump’a, “ABD’yi yanıltmak için komplo kurma”, “resmi bir soruşturmayı engellemek için komplo kurma”, “resmi bir soruşturmayı engellemeye teşebbüs” ve “seçmenlerin anayasal haklarını kullanmalarını engellemek için komplo kurma” suçlamaları yöneltildi.

T24’te yer alan habere göre, Lauro, Trump soruşturmalarına özel yetkili uzman olarak atanan Savcı Jack Smith‘in davayla ilgili hızlı bir yargılama süreci talep etmesinin “absürt” olduğunu savunarak, tüm kanıtları değerlendirme ve gerçeklerin ne olduğunu anlaması için Trump’a zaman verilmesi gerektiğini belirtti.

Trump’a uygulanan muamelenin adil olmadığını, suçlamaların “ifade özgürlüğü ve siyasi konuşmaya saldırı” olduğunu öne süren Lauro, davayı kazanacaklarını söyledi.

Trump’tan teşekkür: Daha önce bu kadar destek görmemiştim

Diğer yandan Trump, kendi sosyal medya platformu TruthSocial’da yaptığı paylaşımda, kendini destekleyenlere teşekkür etti. “Hiçbir konuda daha önce bu kadar destek görmemiştim” diyen Trump, son üç yıldır ABD’de yolsuzluk, skandal ve başarısızlığın hakim olduğunu ve ülkesinin geriye gittiğini savundu.

 

/t24/

Etiketler: Öne çıkanlar

İlginizi Çekebilir

Yargıtay, Özgür Gündem davasına ilişkin kararını verdi
Burç: Ne ferman e, ‘Jenosîda Şingalê’ye

Öne Çıkanlar