Avusturya’da şiddetli sel: Evler yıkıldı, arabalar sürüklendi

DünyaGündem

Avusturya’da şiddetli yağışlar su baskınlarına neden oldu. Deutschfeistritz kasabasında vatandaşlardan, hayatları tehlikede olduğu için evde kalmaları istendi. 

Meteorologlara göre bölgede kısa sürede metrekareye 100 litreden fazla yağış düştü. Graz şehrinin kuzeyinde 4.000 kişinin yaşadığı kasabada meydana gelen sel, araçları sürükledi ve çok sayıda eve zarar verdi. “Kleine Zeitung” gazetesi kent merkezine yalnızca tekneyle ulaşılabildiğini yazdı. 

Graz’ın kuzeyinde kent yetkilileri Facebook üzerinden yaptıkları duyuruda mevcut sellere ek olarak başka bir fırtına dalgasının da beklendiğini duyurdu.

Fırtına, aşırı yağıl nedeniyle Graz  ve çevresinde yollar kapandı, huzurevleri boşaltıldı. Şehir yakınındaki bir otoyolda ise toprak kayması meydana geldi. Toprak ve moloz yığınları nedeniyle her iki şerit de ulaşıma kapatıldı. Şiddetli rüzgar çok sayıda ağacın yollara devrilmesine neden oldu. Bir polis sözcüsü, birçok güzergahın hâlâ kapalı olduğunu söyledi.

Öte yandan şiddetli fırtına nedeniyle Avrupa Parlamentosu için yapılan seçimlere katılımı ağlamak için bazı oy kullanma merkezleri değiştirildi. 

/ARD/

İlginizi Çekebilir

Papa: Gazze halkına yardım için acilen harekete geçilmeli
BRICS ülkeleri dışişleri bakanları Rusya’da toplanacak

Öne Çıkanlar