Diyarbakır’da bir kadın sokak ortasında katledildi

GündemKadın

Diyarbakır’ın Bağlar 33 yaşındaki Hilal Kar, imam nikâhıyla evli olduğu erkek tarafından sokak ortasında katledildi. Polisin geç geldiği olayda fail taksiyle kaçtı.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine bağlı 5 Nisan Mahallesi’nde 33 yaşındaki Hilal Kar, sokakta ilerlediği sırada ateşli silahla vuruldu. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri olay yerinde yaptığı incelemede Kar’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Kar’ın, imam nikâhıyla evli olduğu M.D. (40) tarafından katledildiği belirtildi.
4 çocuk annesi olan Kar’ın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Adli Tıp Kurumu (ATK) Morgu’na götürüldü. Otopsi işlemlerinin ardından Kar, Yeniköy Mezarlığında ailesi tarafından defnedildi.
POLİS GEÇ GELDİ, FAİL TAKSİYLE KAÇTI
Olay yerinde görüştüğümüz görgü tanıkları, polis ve ambulansa haber verdiklerini ancak ekiplerin geç geldiğini belirtti. Polisin sağlık ekiplerinden sonra olay yerine geldiğini dile getiren görgü tanıkları, Kar’ı katleden kişinin de çalışır halde bulunan taksiyle kaçtığını belirtti.
Kar’ın dün akşam ve bugün M.D. ile tartıştığını belirten komşuları M.D.’nin konuşmak için eve geldiği Kar’ın evi terk ettiği aktardı. M.D.’nin de peşinden gittiğini aktaran görgü tanıkları sonrasında iki el silah sesi duyduklarını aktardı.
Kaynak: MA

İlginizi Çekebilir

Scholz: Fransa’da aşırı sağın olası seçim zaferinden kaygılıyız
Mardin Tabip Odası’ndan yangın raporu: Kentte yanık tedavi ünitesi yok

Öne Çıkanlar