71 kişi zehirlenmişti: Başhekim sendika üyelerine ‘terörist’ dedi, hastaneden çıkarttı

GenelGündem

KESK’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) yöneticileri, İstanbul Esenyurt’taki Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi’nde 1 Mayıs çalışması yürütürken özel güvenlik, hastane polisi ve jandarma tarafından engellenerek zorla hastane dışına çıkarıldı.

Önceki hafta 71 sağlık emekçisinin hastane yemekhanesinde yedikleri yemek sebebiyle zehirlenmesine dair konuşma yapmak isteyen sendika yöneticileri, “Özgürlüklerimizi ortadan kaldıran, savaş politikalarıyla halkları düşmanlaştırarak iktidarda kalmaya çalışan, her seferinde bizi değil zenginlerin sermayenin patronların yüzünü güldüren bu düzenin bize tek vaadi daha fazla yoksulluk, daha fazla sefalet ve daha fazla baskıdır. Ancak bu böyle gitmez; insan, emek, doğa düşmanı bu düzene artık yeter demeliyiz” diyerek sağlık emekçilerini 1 Mayıs’a çağırdı.
LHABER)Açıklama esnasında hastane başhekimi tarafından “teröristsiniz” denilen sendika yöneticileri sonrasında başhekimin talimatıyla zorla dışarıya çıkarıldılar. Yasal süreç başlatacaklarını belirten sendika yöneticileri, iş yerlerinde örgütlenme çalışmalarına, sendikal mücadeleye devam edeceklerini belirttiler.

SOL HABER

İlginizi Çekebilir

İsrail duyurdu: Lübnan’a hava saldırısında Cemaat el-İslami lideri öldürüldü
Gazze’ye yardım filosuna ait geminin yola çıkışı, İsrail’in talebi üzerine ‘ek teftiş’ gerekçesiyle ertelendi

Öne Çıkanlar