AKP ve MHP’den UEFA’ya soruşturma tepkisi

GündemPolitika

UEFA, Türk milli takımı oyuncusu Merih Demiral’a, Avusturya’ya attığı gol sonrasında Bozkurt işareti yaptığı için soruşturma başlattı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve AKP Sözcüsü Ömer Çelik, UEFA’ya tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Bahçeli, “Dün akşam attığı gol ve oynadığı futbolla milletimizin takdirini ve haklı övgüsünü kazanan Merih Demiral evladımızın, gol sevincini Bozkurt işaretiyle paylaşması anlaşılan içimizde ve dışımızda pek çok hastalıklı çevreyi rahatsız etmiş, bu suretle farklı arayış ve açıklamaların bahanesi olmuştur.” dedi.

Bahçeli, “Türk ve Türkiye husumeti aşikar olan dahili odakların yanı sıra UEFA’nın da bu şer kervana iştiraki son derece yanlı ve yanlıştır. Merih evladımızın fileleri havalandırmasını müteakiben yaptığı Bozkurt işareti Türk milletinin dünyaya mesajı olup UEFA’nın bu kapsamda soruşturma başlatması hem maksatlı hem de son günlerde tehlikeli şekilde mesafe alan zincirleme provokasyonların bir ara istasyonudur.” ifadelerini kullandı.

“KABUL EDİLEMEZ”

AKP Sözcüsü Ömer Çelik de, “Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser’ın Milli futbolcumuz Melih Demiral’ın gol sevincini hedef alarak yaptığı açıklama ve UEFA’nın başlattığı soruşturma kabul edilemez. Irkçılık ve faşizm arayanların Avrupa’da son zamanlarda farklı ülkelerdeki seçim sonuçlarına odaklanmaları yerinde olacaktır.” sözleriyle tepki gösterdi.

/Kaynak: ntv/

İlginizi Çekebilir

Ukrayna: Rusya’nın düzenlediği füze saldırısında 5 kişi öldü, 34 kişi yaralandı
Avrupa Birliği, Lufthansa-ITA anlaşmasını onayladı

Öne Çıkanlar