AKP’li Aksu eski İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ı ağırladı

GenelGündem

🔴Faili Meçhul cinayetlerin, işkencelerin, yargısız infazların ve köy yakmaların yaşandığı 90’lı yıllarda Anavatan Partisi’nde İçişleri Bakanlığı yapan, Türkiye’nin karanlık simalarından AKP’li Abdulkadir Aksu, adı infaz, işkence ve suikastlerle anılan, Kürt lider Kasımlo cinayetinde yer alan eski İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejadı evinde ağırladı…

90’lı yıllarda Anavatan Partisi’nde İçişleri Bakanlığı görevi yapan, daha sonra kurulan AKP’nin de ilk İçişleri Bakanı olan Abdulkadir Aksu, eski İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad’ı evinde ağırladı.

İran’da insan hakları ihlalleri, işkenceler, infazlar, idamlar, suikastler ve kadınlara yönelik baskılardan sorumlu olan, İran-KDP’si Genel Sekreteri Kürt lider Abdurrahman Kasımlo suikastine karıştığı için hakkında Avusturya’da dava açılan Mahmud Ahmedinejad, AKP’li Abdulkadir Aksu’nun misafiri oldu.

Konuyla ilgili fotoğrafları sosyal medyada paylaşan Abdulkadir Aksu’nun avukat olan oğlu Murat Aksu, Ahmedinejad’ın eski dostları olduğunu belirtti.

Türkiye’nin karanlık simalarından Abdulkadir Aksu ile İran’ın karanlık simalarından Ahmedinejad’ın ‘eski dostluklarının’ neye dayandığı merak ediliyor.

Karanlık 90’lı yılların İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu’nun uyuşturucu ticareti de dahil, hakkında birçok suçlama bulunuyor. Benzer suçlamalar da İran’ın eski Cumhurbaşkanı için yapılıyor.

Bu durumda insan sormadan edemiyor; ‘eski dostluğun’ altında hangi karanlık ilişkilerin yatıyor?

İlginizi Çekebilir

Diyarbakır: Aşırı sıcaklara karşı uyarı yapıldı
Fransa: Mélenchon’dan Filistin’i tanıma mesajı

Öne Çıkanlar