Amedspor: Aziz Elaladı yeniden başkan seçildi

Spor

İkinci ligde şampiyon olan ve birinci lige yükselen Amedspor olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongrede Aziz Elaldı yeniden kırmızı-yeşil takımın başkanı seçildi.

Trendyol 1. Lig’in yeni ekiplerinden Amed Sportif Faaliyetler’in kulüp başkanlığına Aziz Elaldı yeniden getirildi.

Tüzük değişikliği ile Yönetim Kurulu üye sayısı 33’e yükseltildi.

Mali ve faaliyet raporlarının okunmasından sonra Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Burç Baysal, DTSO Başkanı Mehmet Kaya’nın yaptığı konuşmalardan sonra yeni yönetim listesi oylama sunuldu ve kabul edildi.

Amed Sportif Faaliyetler Kulübünün, 4 Haziran’da çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen olağan kongresi, merkez Kayapınar ilçesinde bulunan Şehmus Özer Tesisleri’nde yapıldı.

Tek listeyle gidilen seçimde, Aziz Elaldı oy çokluğuyla yeniden başkan seçildi.

Elaldı, kongrede yaptığı konuşmada, zorlu bir sürece ve yeni bir lige girdiklerini söyledi.

Şampiyonluğu birliktelikle sağladıklarını, bu birlikteliği hedefleri olan Süper Lig’e taşımayı arzu ettiklerini belirten Elaldı şunları söyledi:

“Geldiğimiz gün dedik ki, bu takımı Barcelona yapacağız, dünya takımı yapacağız. Bu takımı dünya takımı yapabilmek için bir sportif başarıya ihtiyacımız var.Teknik direktör anlamında Türkiye’de gücünü ispat etmiş isme (Ersun Yanal) gittik ve onunla örtüşen hayat ve spor felsefemiz sayesinde bir araya geldik. Bugün yaptığımız teknik direktör transferimizle gündeme oturduk. Önümüzdeki sene inşallah hedefimize ulaşacağız.

“Hedefimiz olan Süper Lig”

Öncelikle geçen yıl bu bataklık liginden çıkmak için bir hedef koyduk. Ve yakaladığımız birliktelikten dolayı hedefi gerçekleştirdik. Şimdi yeni ve zorlu bir sürece girdik. Yeni yönetim, kent bileşenleri ve halkımızla birlikte yakaladığımız birliktelik ile birlikte inşallah hedefimize, hedefimiz olan Süper Lig’e götürecektir.

“Amedspor halkın, Bölgenin, bütün Kürt insanının takımıdır”

Amedspor halkın takımıdır, Bölgenin, bütün Kürt insanının takımıdır. Bizim birlikteliğe ihtiyacımız var. Biz hedef koyduk kendimize, geldiğimiz gün dedik ki biz bu takımı Barcelona yapacağız. Biz bu takımı dünya takımı yapacağız diye. Bu takımı dünya takımı yapabilmek için bir başarıya ihtiyacımız var. Bu sportif başarıyı yapmadan biz hedeflediğimiz noktalara gelemeyeceğimiz. Sportif başarı için finansal bir denge lazım. Geçmişten gelen Amedspor ruhunu devam ettiriyoruz.

“ Bordeaux, Lens, Barcelona, Atletico Madrid ile görüşmeler yapacağım”

Biz nasıl bir görev aldığımızın çok iyi farkındayız. Bundan sonra da neler yapabileceğimizi göstereceğiz. Bu sportif başarıyla gelecek başarıyla bizi Amedspor’u dünyanın daha merkezine taşıyacaktır. Avrupa gezisine çıkacağım yakında. Şimdiden bir çok kulüpten davet aldım. Bordeaux, Lens, Barcelona, Atletico Madrid ile görüşmeler yapacağım.Bu bizim dünya kulübü olma yolundaki hedeflerimizi ne kadar doğru ilerlediğimizi gösteriyor.”

/rd/

İlginizi Çekebilir

NYT: Amerika, Ukrayna’ya yeni Patriot hava savunma sistemi gönderecek
Deniz Poyraz katledileli 3 yıl oldu

Öne Çıkanlar