Amedspor forma satışları patladı

GenelGündem

Amedspor yarın Iğdır FK ile kendisi sahasında karşılaşacak. Amedspor karşılaşmada galibiyet elde etmesi halinde şampiyonluğunu ligin bitmesine 2 maç kalmasına rağmen ilan edecek. 

Gazete Duvar’ın aktardığına göre maç öncesi Amedspor’un forma satışlarında artış yaşanıyor. 

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan resmi Amedspor forma satış noktası Amed Store çalışanı Yusuf Korkmaz, insanların aileleriyle gelip forma aldığını belirtti.

Korkmaz, “Kastamonuspor maçından önce açılıştan daha fazla ciro yaptık. Bu şube için bu bir ilk. Şampiyonluk maçı yaklaştıkça insanlar büyük bir coşku içinde. Buraya gelen insanların heyecanını tarif bile edemem. Küçük kızlarıyla, oğullarıyla gelip alışveriş yapan insanlar var, alıp yurtdışındaki akrabalarına yollayanlar var. Ailelerini görüntülü arayıp tüm formaları tek tek gösterip beğenen insanlar ise beni çok duygulandırıyor. Bu takım 7’den 70’e tüm Kürt halkının takımı. Ve insanlar takımlarına destek vermek için forma alıyor” diye konuştu.

Alışveriş için Amed Store gelen bir başka çift ise formalara bakıp beden sordu, satış elemanı Korkmaz, çoğu formanın bedeninin kalmadığını söyledi. Kendisini tanıtan adam, Karabağ Futbol Kulübü Başkanı Tahir Gozel olduğunu belirtti. Korkmaz ile Amedspor’un şampiyonluk maçı ve Maraş depremi üzerine sohbet ettiler.

Korkmaz, iki forma alan Gozel’e, “Hediyemiz olsun başkanım’’ dedi. Fakat Gozel bu teklifi reddedip hem Amedspor’a hem de depremzedelere destekte bulunmak istediğini ifade etti.

Formaların tükenmek üzere olduğunu belirten Amed Store Müdürü Mehmet Işık ise şu ifadeleri kullandı:

“Yeni siparişler girdik çünkü neredeyse elimizde forma kalmadı. Bir haftaya kadar tüm takım formalarımızın çeşitleri ve bedenleri tekrar raflarımızda olacak. Müşteriler ailesiyle beraber geliyor. Şampiyonluğa doğru koşuyoruz ve halkımız da bu yolda bizleri yalnız bırakmıyor. Amedspor’un tek maddi kaynağının forma ve bilet satışları olduğunu bilen insanlar, formayı arkadaşlarına, eşlerine sevgililerine hediye ederek takıma destek olmaya çalışıyor.”

Dünyanın dört bir yanına satış yaptıklarını belirten Işık, “Yoğun bir ilgi var. Bence Türkiye’nin en büyük dördüncü kulübü biz olabiliriz çünkü hiçbir taraftar grubunun bu kadar renkli ve her yaş grubundan oluşmadığını iddia edebilirim. Amedspor sadece Diyarbakırlıların kulübü değil. Çünkü son dönemlerde çok fazla turist alışveriş yaptı. Çok fazla ülkeden sipariş aldık, en uzak yolladığımız ülkeler arasında Amerika, Avustralya var. Hemen hemen dünyanın dört bir yanına forma ve diğer ürünlerimizin satışını gerçekleştirmekteyiz. Buraya gelen birçok turist Amedspor’u 1. Lig’de görmek istediklerini belirtiyorlar. Gelenler buradaki çalışanlar ile selfie çektiriyor, takımı yaşadıkları ülkelerdeki Kürtlerden duyduklarını ve yaşadıkları hak ihlallerine karşı da Amedspor’un yanında olduklarını dillendiriyor” dedi.

Resmi Amedspor formalarını alamayan insanlar ise esnafa yöneliyor. Sur’da bulunan Çarşıya Şewiti’de (Yanık Çarşı) toptancı olan Şahabettin Oğur, 3 gün içinde 4 bin forma sattığını belirtiyor. Oğur, “Lise öğrencileri ve ortaokul öğrencileri bayramda topladıkları harçlıklar ile gelip buradan forma ve atkı aldı. Bir sürü kağıt ve demir para çıkartan bu çocukların hem coşkuları hem de şampiyonluğa olan inançları ile gerçekten beni çok mutlu ettiler. Çünkü kendi takımlarını bu kadar destekliyor olmaları bu takımın en büyük başarısı” diye konuştu.

Oğur ile sohbet ettiğimiz sırada içeriye 38 yaşında bir kadın geldi. İsminin Ayşe olduğunu öğrendiğimiz kişi, 3 çocuğu olduğunu ve çocuklarına sürpriz yapmak için atkı almaya geldiğini belirtti. Ayşe Hanım, “Biletleri eşim alacak ben de atkıları almak istedim” dedi.

Oğur ise atkılar üzerindeki sloganları saymaya başladı. Ayşe Hanım, “No manita no dırdır, tek sevdadır Amedspor”, “Aşkla koşan yorulmaz, bize rakip sorulmaz”, “Onurluyuz, gururluyuz, Amedsporluyuz” yazan 3 atkı alıp dükkandan ayrıldı.

 

/Gazete Duvar/

İlginizi Çekebilir

Sudani: Erdoğan’ın ziyareti gelir geçer türden bir ziyaret olmayacak
IMF’den uyarı: İtalya ve Fransa kemer sıksın, Almanya keseyi açsın

Öne Çıkanlar