Amedspor şampiyonluk kupasını bugün alacak

Spor

 TFF 2.Lig Kırmızı Grubun şampiyonu Amedspor, şampiyonluk kupasını bugün alacak. Kupa töreni aynı zamanda ‘’görsel bir şölene’’ dönüşecek. 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grup’ta 81 puanla şampiyon olan Amedspor, 1. Lig’e yükseldi. 

Yüzbinlerce taraftarın yıllardır beklediği şampiyonluk kupası bugün saat 17.00’de Diyarbakır Stadyumu’nda düzenlenecek törenle Amedspor’a verilecek. Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen kupa töreni için hazırlıklar tamamlandı.

Takım yönetimi, kentteki sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve taraftarların katılımıyla düzenlenecek olan törene şehir dışından ve yurt dışından gelecek olan taraftarlar ile birlikte 33 bin kişilik stadın tamamen dolması bekleniyor. Saat 17.00’da başlayacak tören için Diyarbakır Stadyumu’nda dev platform kuruldu.

Artı Gerçek’e konuşan Amedspor Yönetim Kurulu üyesi Faysal Tosun, “Sanatçılarımızla beraber görsel bir şölen olacak. Ayrıca programda havai fişek gösterisi de olacak. Taraftar gruplarımız, halkımız ve kentteki STK’lerimiz katılacak. Sadece futbolcular ve kulüp başkanımız Aziz Elaldı’nın konuşması olacak” dedi.

Amedspor’un şampiyonluk kutlamalarında Xêro Abbas, Azad Bedran, Şiyar Berwari, Bajar, İlkay Akkaya, Pervin Chakar, Helim Omeri, Jehrmar ve DJ Ramazan Karakaş sahne alacak. 

/Artı Gerçek/

İlginizi Çekebilir

Ekoloji Birliği Diyarbakır’da toplandı
Uluslararası Basın Enstitüsü: Kürt gazetecilere yönelik ‘yargı tacizi’ var

Öne Çıkanlar