Amedspor’dan şampiyonluk kupası için görkemli tören

Spor

TTF 2. Lig Kırmızı grupta birinci olan Amedspor on binlerce taraftarın katılımıyla kupa töreni düzenledi. Dün gerçekleşen törende futbolcular, şampiyonluk kupasını taraftarla birlikte kaldırdı. 

  1. Lig’e yükselen Amedspor Tahir Elçi Stadyumu’nda kupa töreni düzenledi. Kutlamalar için stadyuma dev bir platform kurulurken, birçok noktaya “Şampiyon Amedspor” yazılaması yapıldı. 

 Kupa töreni öncesi on binler çalınan müzikler eşliğinde halaya durdu. “Jin, jiyan, azadî”, “İşte taraftar işte Şampiyon” tezahüratlarının kesilmediği kutlamalara, Amed Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Doğan Hatun, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Amed milletvekili Serhat Eren, DEM Parti Amed İl Eşbaşkanları Pınar Sakık Tekin ile Abbas Şahin, Demokratik Bölgeler Partisi ( DBP) Diyarbakır İl Eşbaşkanı Mehmet Şirin Gürbüz, DEM Parti MYK üyesi İbrahim Akın, Bağlar Belediyesi Eşbaşkanı Siraç Çelik ile CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı. 

 Kupa töreni sanatçı Kadir Çat’ın konseri ile başladı. Sahneye çıkan Kadir Çat, “Söylenecek çok söz var ama bir şey söylemeden edemeyeceğim” diyerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 9 Mart 2023’te “Amedspor yoktur”, “Bize göre Amed diye bir yer yoktur” sözlerini hatırlattı. Bu sırada türübünlerden Bahçeli’nin ifadelerine tepki yükseldi. Tepkiler üzerine Çat, “Söyleyecek söz yok. Taraftarlar son sözü söyledi” dedi. 

Ardından Jahrmar ve Helim Ömeri sahne aldı. Ömeri’nin kemençesi ile on binler yağışa aldırmadan eğlendi.

 Amedspor oyuncuları da teknik heyetle birlikte sahne girişinde halay çekti. Coşkulu anlar yaşandığı kupa töreni, Azad Bedran’ın sahne almasıyla devam etti. Amedsporun sadece bir takım olmadığını söyleyen Bedran, Amedspor için seslendirdiği marşı okudu. Bu sırada onbinler marşa eşlik etti. Daha sonra DjRamazan sahne aldı. 

Ardından kulüp başkanı Aziz Elaldı “Keke Aziz” şarkısıyla sahneye alındı. Elaldı, “Bu halka söz verdik, onu yerine getirmek için geceyi gündüzümüze kattık. Bu yaptığımız halkımız için daha hiçbir şey. Bu görevde kaldığımız sürece daha iyisini yapacağız” dedi. 

 Bu yolda zorlukları bildiklerini ifade eden Elaldı, “Bizim yanımızda duran sivil toplum örgütlerine, sayın vekillerimize, belediye başkanlarımıza, Sezgin Tanrıkulu’na, Mehmet Kaya’ya, bizden desteğini esirgemeyen Ekrem İmamoğlu’na, Genel Başkanımız Tuncer Bakırhan’a, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve diğer vekillere teşekkür ediyorum. 

Elaldı’nın HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın ilk önce ismini anmaması taraftarların ‘’tepkisine’’ neden oldu. Onbinlerce insan ‘’Selo Başkan’’ slogan attıktan sonra Elaldı ‘’Bizi kalbiyle destekleyen, sürekli yanımızda bulunan ve tebrik mesajı çeken Selo (Selahattin Demirtaş) başkana teşekkür ederiz. Baran Durmaz, Nesih  Aktepe’ye teşekkürler. Yolumuz uzun, herkese kolay gelsin. Serkeftin” dedi.

 Elaldı’nın konuşmasının ardından Amedsporlu futbolcular tek tek sahneye davet edildi. Sahneye davet edilen futbolcular ve teknik ekibe madalyalar TFF yetkilisi Volkan Can tarafından takıldı. Ardından kupa sahaya getirildi. Kupayı havai fişek şovu altında alan futbolcu ve yöneticiler dakikalarca alkışlandı. Ardından futbolcular taraftarların tribününün önüne giderek kupayı taraftar desteğiyle birlikte kaldırdı. Kupa ile stad turunun ardından sanatçı İlkay Akkaya, Bajar, Pervin Chakar, Xero Abbbas sahne aldı. 

/MA, Ajans/

İlginizi Çekebilir

Biden: Hamas rehineleri serbest bıraksa hemen ateşkes olur
2024 Eurovision Şarkı Yarışması’nı İsviçre kazandı

Öne Çıkanlar