Bakırhan: Gever halkı kayyumlara gereken dersi sandıkta verecek

GündemPolitika

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Şemdinli ilçesindeki buluşmanın ardından Yüksekova ilçesinde seçim bürosunun açılışına katıldı.

Burada çoşkulu bir kalabalığa hitap eden Bakırhan’ın konuşmasından öne çıkanlar şunlar: 

 ”Gever’de bugün seçim startını vermekten dolayı çok mutluyuz. Değerli Gever halkı diğer siyasi partiler, büyük şehirlerden seçim startını verdiler. Biz seçim startımızı Şemzînan’dan Gever’den Colemêrg’den verdik. Bunun ne anlama geldiğini, bunun ne kadar kıymetli olduğunu çok iyi biliyoruz. Çünkü Gever halkı Cîlo dağı onurlu Cîlo dağı gibi başı dik bir halka sahiptir. Sürmi İnce’yi, Hewler’de kalleşçe katledilen Deniz Bülbün’ü, barış arayışı içerisinde yaşamamız için mücadele eden Adalet Safalı’yı, Perişan Çelik’i Erdal Safalı’yı, Nihat Akçelik’i rahmetle, minnetle anıyorum. Onlar bu insanlarımızı katlederken ‘Türk’ün gücünü göreceksiniz’ dediler. Biz de diyoruz ki ‘siz de Kürdün gücünü, Gever’i görün’ onurlu Gever halkı hiçbir zaman faili meçhul cinayetlere, katliamlara, kayyımcı anlayışa karşı asla boyun eğmedi, eğmeyecek..”

”Kayyım işsizliktir usulsüzlüktür, Kürt halkının geleceğine ipotek koyan bir devlet memurudur. Gever’deki kayyım ne yapmış. Bu kayyım Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerle borç yapma konusunda yarışıyor. Gever Belediyesinin 1 milyar TL borcu var. Gever, İstanbul mudur, Mersin midir Ankara mıdır? 1 milyar TL borç yaptın ama hangi hizmeti yaptın sorusunu soruyoruz. Borçtan, yolsuzluktan, usulsüzlükten utanmıyorlar. Bunlar hırsızlıktan utanmıyorlar. Geverli onurlu kadınları, gençleri, Gever’in iradesine kayyım atayan, dilini yok sayan, Kürtçe tabelaları kaldıran, Kürt halkının dilini bilinmeyen dil olarak tanımlayan bu anlayışa ders verecektir. Size söz veriyoruz, söz olsun, söz olsun bizden önceki yolsuzluk, usulsüzlük yapan bütün kayyımların yaptıklarını sizinle paylaşacağız…”

” Gever halkı görüyorsunuz. Şimdi oy avcıları ortaya çıkmış. Ankara’da kurt, Ankara’da kurtlarla aynı tabağa kaşık salıyorlar ama Hakkari’ye gelip Kürt oluyorlar. Colemêrg ve Gever halkı Ankara’da kurt olup buraya gelip Kürt olanlara da sandıkta ders verecektir. Kürt olan, yurtsever olan, halkını seven, halkının demokratik değerlerini savunan hiç kimse Ankara’da da İstanbul’da da Gever’de de kurt olamaz. Bu kurtlara Kürt olduklarını söylemelerine bakmadan sandıkta en iyi cevabı vereceğinize eminim…”

Bakırhan, konuşmasının ardından seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. 

 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi Çekebilir

Temel Demirer: Paranın- Yoksullaştıran!- Zenginlik Suçu
Rusya: Biden’ın Putin’e yaptığı küfürler utanç verici

Öne Çıkanlar