CHP ile İYİ Parti arasında ipler gerildi

GündemPolitika

 CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın’ın “Biz istesek İYİ Parti’den en az 10 milletvekili CHP’ye gelir” şeklindeki sözlerine İYİ Parti cephesinde tepki gecikmedi.  İYİ Parti Grup Başkanvekili Buğra Kavuncu, “Bu açıklama ne siyasi etiğe ne de nezakete sığar. Bu nezaketten yoksun açıklamaları kınıyorum” dedi.

Siyasette normalleşme adımlarının konuşulduğu şu günlerde CHP ile İYİ Parti arasındaki tansiyon bir hayli yükseldi.

İki parti arasındaki son sürtüşme CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın’ın konuk olduğu programda sarf ettiği sözlerden sonra patlak verdi.

“Biz istesek 10 milletvekili CHP’ye gelir”

Konuk olduğu TV100 ekranlarında son istifalarla birlikte sandalye sayısı 35’e kadar düşen İYİ Parti’ye yüklenen Günaydın, “Biz istesek İYİ Parti’den en az 10 milletvekili CHP’ye gelir. Ama bizim derdimiz skor yapmak değil” dedi.

“Bu nezaketten yoksun açıklamaları kınıyorum”

CHP’li Günaydın’ın açıklamalarına İYİ Parti cephesinden tepki gecikmedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Buğra Kavuncu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “CHP’nin bir grup başkanvekilinin yaptığı ‘İstesek İYİ Parti’den en az 10 vekil CHP’ye gelir ama biz skor peşinde değiliz’ açıklaması ne siyasi etiğe ne de nezakete sığar. Millet iradesini siyasi bir şımarıklığa yormak en başta o iradeye zarar vermek anlamına gelir. Türkiye yıllardır kibirden, egodan ve nobranlıktan çekerken aynı alışkanlığın burada da görülmesi endişe vericidir. Bu nezaketten yoksun açıklamaları kınıyorum” ifadelerine yer verdi.

“Güç zehirlenmesine kapıldıkça…”

Günaydın’ın açıklamalarına bir tepki de İYİ Parti Teşkilat Başkanı Hasan Toktaş’tan geldi.

Günaydın’ın açıklamasına “Siyaset sadece skor yapmak değildir, biraz da edeptir, biraz da nezakettir” diyerek gönderme yapan Toktaş, şu ifadeleri kaydetti:

“Doğrudur. Siyaset sadece skor yapmak değildir, biraz da edeptir, biraz da nezakettir ve aslında memleket ülküsüdür. Güç zehirlenmesine kapıldıkça siz, siyasi nezaketi elden bırakıyorsunuz sayın Gökhan Günaydın. Bu açıklamanızı esefle kınıyorum.”

/rd/

İlginizi Çekebilir

Ukrayna Barış Zirvesi: Zelenskiy İsviçre’de destek arıyor
23 yaşında girdiği cezaevinden 53 yaşında çıktı: Çiçeklerle karşılandı

Öne Çıkanlar