Cumhuriyetçi Partinin başkan aday adayları canlı yayında karşı karşıya geldi

DünyaGündem

ABD 2024 başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Partinin 8 aday adayı canlı yayında ilk münazaralarını gerçekleştirdi.

Son seçimlerde belirleyici rol oynayan Wisconsin eyaletinin Milwaukee kentinde gerçekleşen münazaraya Cumhuriyetçi Partiye yakınlığıyla bilinen Fox News ev sahipliği yaptı.

Anketler ve bağış toplama gibi kriterlere bakarak Cumhuriyetçi Ulusal Komitenin (RNC) belirlediği liste uyarınca canlı yayın tartışmasına eski ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Florida Valisi Ron DeSantis, eski Güney Carolina Valisi ve ABD’nin 29. Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Senatör Tim Scott, eski Arkansas Valisi Asa Hutchinson, eski New Jersey Valisi Chris Christie, Kuzey Dakota Valisi Dough Burgum ve genç multimilyoner Vivek Ramaswamy katılma hakkı kazandı.

Stüdyoda yaklaşık 4 bin seyirci hazır bulundu.

Trump katılmadı

Son anketlerde Cumhuriyetçi aday adayları arasında en ön sırada yer alan eski ABD Başkanı Donald Trump ise münazaraya katılmadı. Trump, “efsanevi” anket sonuçlarına sahip olduğunu ve “bu nedenle tartışmaya katılmayacağını” dile getirmişti. Cumhuriyetçi aday adaylarının ilk canlı yayını sırasında Trump’ın Fox News’la ilişiği kesilen ünlü sunucu Tucker Carslon’la gerçekleştirdiği bir röportajın eski adı Twitter olan X sosyal medya platformunda yayımlanması dikkati çekti.

 

/Ajans/

İlginizi Çekebilir

Neçirvan Barzani ile Hakan Fidan görüştü
Kürt sanatçı Çiftçi’nin avukatı: AYM ve Yargıtay içtihatları tanınmıyor

Öne Çıkanlar