Dargeçit Belediyesi’nin kayyımdan kalan borcu 72 milyon TL

GündemPolitika

DEM Parti’ye geçen Dargeçit Belediyesi, belediyeye 82 taşınmazın seçimlerden hemen önce kayyım tarafın satıldığını duyurdu. Kayyım bıraktığı borç ise 72 milyon 65 bin TL olarak açıklandı.

31 Mart yerel seçimlerinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’sinin (DEM Parti) kayyımlardan geri aldığı belediyelerin borçları açıklanmaya devam ediyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde enkaz bırakan kayyımlar, ilçe belediyelerini de borç batağı içinde teslim etti.

Son olarak Dargeçit Belediyesi’nin kayyım yönetiminde olduğu 2016-2024 yıllarına ait borçları belediye binasına asıldı. Belediye tarafından hazırlanan pankartta belediyenin borcunun 72 milyon 65 bin TL olduğu görüldü.

Seçimden önce 82 taşınmaz satılmış
Belediyenin kısa vadeli borçlarından banka kredilerine, firmalara olan borçlarından vergi borçlarına, esnafa ödenmeyen borçlardan SGK borcuna ve uzun vadeli borçlarına kadar tüm borçlarının bir çizelge şeklinde yazıldığı pankartta, seçimlerden önce 1 Kasım ile 31 Mart tarihleri arasında 82 adet taşınmazın satıldığına yer verildi.

(MA)

İlginizi Çekebilir

Borrell: Avrupa Birliği ülkeleri Filistin konusunda çok bölündü
Osman Kavala dosyasına bakacak mahkeme heyeti değişti

Öne Çıkanlar