DEM Parti: Diyarbakır kayyımı belediyeye ait olanları yandaşlarına peşkeş çekiyor

GündemPolitika

DEM Parti, ”Diyarbakır kayyımı belediyeye ait olanları yandaşlarına peşkeş çekmeye çalışıyor” açıklaması yaptı.

Partinin X sosyal medya hesabından (@DEMGenelMerkezi) yapılan açıklamada şöyle denildi:

”Diyarbakır kayyımı Belediye Eş Başkanlarımızın mazbata alacağı saate belediye meclisi toplantısı koyarak giderayak yeni kararlar almak istiyor. Mazbataların geciktirilerek verilmesinin nedeni böylece ortaya çıkmıştır. İktidarın kayyımı son anda bile halkımıza ve belediyeye ait olanları yandaşlarına peşkeş çekmeye çalışıyor. Sorumluları uyarıyoruz; hukuk önünde hesabını vereceğiniz adımlar atmayın, halk iradesine saygı duyun!”

DEM Parti’nin Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan da konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Bakırhan açıklamasında şunları belirtti:

Gaspçı ve talancı Amed Kayyımına Sesleniyoruz:

”Halkın Evinden ve Kaynaklarından Elini Derhal Çek! Yarın saat 11.00’de Amed Büyükşehir Belediye Eş Başkanlarımız mazbatalarını alıyor. Aynı saatlerde halkın kaynaklarını peşkeş çekmek ve talan için belediye meclisini toplama kararı alan gaspçı kayyıma sesleniyoruz: Meşru değilsin, yönetme ehliyetin yok, halkın evinden elini derhal çek.

Alacağın kararlar hukuki değil, yok hükmündedir ve gider ayak alacağın hiçbir kararı tanımıyoruz. Yapacağın her türlü hukuk dışı kararın hesabını yargı önünde soracağız. Bütün büyükşehir belediye bürokratlarına da sesleniyoruz: Bu suça ortak olmayın, hükümsüz ve hukuksuz kararların altına imza atmayın.”

 

İlginizi Çekebilir

Emine Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti 71’inci gününde
Zelenskiy: Türkiye’nin arabuluculuk rolü bizim için yeterli değil

Öne Çıkanlar