Dersimli Agit Baran Aksoy Kick Boks dünya şampiyonu oldu

GündemSpor

15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde 42 ülkeden 3 bin sporcunun katılım sağladığı Turkish Open WAKO Dünya Kupası müsabakaları gerçekleştirildi.

Dersim’i temsilen Dersim Kick Boks Spor Kulübü ve Belediye Spor Kulübü olarak katılım sağlanan müsabakalarda Dersim Kick Boks Kulübü sporcuları dört madalya aldı. Dersim Kick Boks sporcuları Agit Baran Aksoy şampiyon olarak altın madalyanın sahibi olurken, Zahir Arslan ikinci olarak gümüş madalyanın, Erivan Barut ve Baran Deniz Çakıcı üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu

  Dersim Kick Boks Spor Kulübü olarak kısa zaman içerisinde büyük başarılar elde ettiklerini belirten Kulüp Başkanı Gürsel Tayam, “Gerek dünya, gerek Avrupa gerekse Türkiye şampiyonlukları olmak üzere kulübümüzü dünyaya tanıttık. Bu sürece içerisinde birçok antrenör ve sporcu yetiştirdik” dedi. Ailelerin çocuklarını spora yönlendirmeleri gerektiğini belirten Tayam, “Sporun zararı olmaz. Öğrencilerimiz önemli başarılar elde ediyor. Şampiyon öğrencilerimize sahip çıkılmasını istiyoruz. Onların yeni başarılar elde etmesi için desteklenmesini istiyoruz” diye konuştu.


Belediye Spor Kulübü antrenörü olan Ali Tayam ise yüzlerce öğrencinin ücretsiz bir şekilde ders gördünü belirtti. Ali Tayam, “Geçtiğimiz günlerde yapılan turnuvada belediyemizin sporcusu şampiyon oldu, çok büyük bir başarı elde etti. Gençler şampiyon olduklarında özgüvenleri artıyor, iyi bir üniversiteye yerleşme şansları artıyor. Çocuklar için bu spor kaçınılmaz. İnternet kafeler yerine çocuklarımız spora yönlendirilmeli” dedi.


Türk Telekom Fen Lisesi öğrencisi olan 15 yaşındaki Agit Baran Aksoy ise yaklaşık 4 yıldır kick boks sporunu yaptığını belirtti. 52 kilo yıldız erkeklerde şampiyon olan Aksoy, “İlk başta bu spora zevk için başlamıştım. Ancak daha sonra sevdim, devam etmeye karar verdim ve maçlara gittim. Şampiyon olduktan sonra çok mutlu oldum. Kendime bir özgüven geldi. Ailem ve arkadaşlarım tarafından tebrik edildim. Bu beni çok mutlu etti. Hedefim önümüzdemi turnuvalara katılarak onlarda da şampiyon olmak istiyorum” diye konuştu.

Kaynak: Munzurpress

İlginizi Çekebilir

Bu yıl İngiltere’ye teknelerle 10 bini aşkın göçmen ulaştı 
İngiltere: Seçimi kazanırsak zorunlu askerlik geri gelecek

Öne Çıkanlar