Diyarbakır ve Mardin belediye meclislerindeki iddialar için müfettiş görevlendirildi

GündemPolitika

🔴 Türkiye İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Mardin ve Diyarbakır belediye meclislerindeki iddialarla ilgili oalrak mülkiye müfettişleri görevlendirildiğini bildirdi.

Yerlikaya, sosyal paylaşım sitesi X hesabından yaptığı paylaşımda, “Mardin Büyükşehir Belediye Meclisinin açılışında ‘İstiklal Marşı’nın okutulmadığına’, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisinin açılışında ise ‘Türk bayrağının kaldırıldığına’ ilişkin iddialarla ilgili mülkiye müfettişlerimiz görevlendirilmiştir” ifadelerine yer verdi.

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden yalanlama

Kimi yayın organından servis edilen “Meclis salonunda bulunan Türk bayrağı kaldırıldı” haberine ilişkin yazılı açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ise iddiaları yalanladı.

Belediyenin sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: ”Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin 17 Nisan Çarşamba günü başlayan ve 19 Nisan Cuma günü biten ilk meclis toplantısında Türk bayrağının kaldırıldığına dair kimi yayın organından servis edilen haberlerin aslı astarı bulunmadığını kamuoyuyla paylaşmak zorunda kaldığımızı üzülerek belirtmek isteriz. Büyük bir kurgu ve manipülasyonla yanıltıcı bilgi yayıldığının bilinmesini isteriz. Meclis toplantımızda İstiklal Marşı okunduğu gibi bayrak da olması gereken yerde bulunduruldu.’

İlginizi Çekebilir

Kammer: Türkiye ile bir İMF programı konusunda görüşme yok
Hava saldırısı sonrası Tahran’da İsrail protestosu

Öne Çıkanlar