Diyarbakır’da kayyım, yağmayan kara 13 milyon TL harcama yapmış

GündemPolitika

Kamuda tasarruf tartışmaları devam ederken, Diyarbakır’daki kayyımların yaptıkları akıl almaz harcamalara bir yenisi daha eklendi. Kayyım, kar yağmamasına rağmen ‘kar ve buzla mücadele’ adı altında araç kiralama işi için 13 milyon harcama yaptı.

31 Mart yerel seçimlerinde halkın yetki verdiği DEM Partili Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde, kayyımlar döneminde yapılan harcamalara dair yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Belediyeyi toplam 3 milyar 345 milyon TL borçlandıran ve giderayak ‘temsil ve ağırlama giderleri’ adı altında 769 bin TL çerez, çikolata ve içeceğe harcayan kayyım yönetiminin, “kar buzla mücadele” adı altında da milyonlarca TL harcadığı belirlendi.

Kar yok, harcama var

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımı, Şubat, Mart ve Nisan aylarında “Kar buzla mücadele ve yolların bakım onarımında kullanılmak üzere iş makinası kiralama işi” adı altında toplam 13 milyon 61 bin 682 TL harcama yaptı.

2 milyon ödeme yapıldı

Kayyım yönetimi, 12 Şubat’ta 6 milyon 582.024,00 TL; 7 Mart’ta 3 milyon 616.037,33 TL; 2 Nisan’da ise 2 milyon 863.566,67 TL söz konusu “iş” için ödeme yaptı.

Yerel seçimlerden sonra yapılmış!

Son ödemenin 31 Mart yerel seçimlerden hemen sonra yapılması dikkat çekti. Ayrıca 3 ödemenin de Ozan İnşaat Sanayi ve Ticaret Taahhüt Limited Şirketi’ne yapıldığı öğrenildi.

/Kaynak: Amida Ajans/

İlginizi Çekebilir

Biden, Rusya’dan zenginleştirilmiş uranyum ithalatını yasaklayan tasarıyı imzaladı
Analiz: Hamas, 7 Ekim saldırısı ve  Gazze Dramı

Öne Çıkanlar