Erdoğan: Esad’a davetimizi yapacağız

GündemPolitika

🔴 Erdoğan, ”Biz dün Suriye ile düşman değildik ki, biz Esed ile ailece görüşüyorduk. Biz davetimizi yapacağız. İnşallah bu davetle birlikte de Türkiye-Suriye ilişkilerini geçmişte olduğu gibi aynı noktaya getirelim istiyoruz ” dedi.

Türkiye’nin AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, EURO 2024 turnuvasında çeyrek finalde oynanan Hollanda-Türkiye maçını izledikten sonra Türkiye’ye döndü.

 Türkiye’ye dönerken uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, Suriye ile ilişkiler konusunda yeni açıklamalar yaptı.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’a ‘her an davette bulunabileceklerini’ belirten, Erdoğan şöyle dedi:

 “Şimdi öyle bir noktaya geldik ki, Beşar Esed şu anda Türkiye ile ilişkileri düzeltme noktasında bir adım attığı anda biz de ona karşı o yaklaşımı gösteririz. Çünkü biz dün Suriye ile düşman değildik ki, biz Esed ile ailece görüşüyorduk. Biz davetimizi yapacağız. İnşallah bu davetle birlikte de Türkiye-Suriye ilişkilerini geçmişte olduğu gibi aynı noktaya getirelim istiyoruz. Davetimiz her an olabilir. Türkiye’de görüşme olması konusunda ise Sayın Putin’in yaklaşımları var. Irak Başbakanı’nın bu konuda yaklaşımları var. Biz her yerde arabuluculuktan bahsediyoruz da sınırımızdakiyle, komşumuzla niye olmasın? Şimdi öyle bir noktaya geldik ki Beşar Esed şu anda Türkiye ile ilişkileri düzeltme noktasında bir adım attığı anda biz de ona karşı o yaklaşımı gösteririz.”

/Ajans/

İlginizi Çekebilir

Kızıldeniz’deki kriz nedeniyle fiyatlar yükseliyor
TTB Merkez Konseyi görev dağılımını yaptı

Öne Çıkanlar