Erdoğan: İstanbul’u CHP zulmünden kurtarmamız gerekiyor

GündemPolitika

AKP, seçimlere bir hafta kala gerçekleştirilen Yeniden Büyük İstanbul mitingi gerçekleştiriyor. Türkiye Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkan Erdoğan, açıklamalarda bulundu…

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Maydan gümbür gümdür 31 Mart’a yürüyor. Geleceğimizin teminatı değerli gençler, sizleri hürmetle muhabbetle selamlıyorum. Bu İstanbul ki efendimizin müjdelediği fetih için 8 asır boyunca milletlerin fatihlerini kumandanların rüyasına giren şehirdir. Ama bu şehri bu CHP zulmünden 31 Mart’ta kurtarmamız gerekiyor. Bir hafta durmayacağız. Anadolu’da gittiğim her yerde söylüyorum İstanbul’daki hemşerilerinizi arayın, İstanbul yeniden sahiplerine kavuşsun…”

“Bu Ekrem denilen arkadaş…”

“CHP demek, çöp çukur çamur. Bu Ekrem denilen arkadaş burada göreve başladıktan sonra ne değişti? Yine çöp, çukur. Yarı zamanlı mesai. Şimdi de bakıyorsunuz israftan bahsediyor ya israf sende, sen israf olarak her şeyi zaten yaptın. Nerede akıllı belediyecilik? Akılsız belediyecilik! Şu İstanbul’da neler çekmedik ya! Sıkılmadan utanmadan metro yaptım diyor. İstanbul’daki mevcut metroların tamamı bize aittir bize!

“İstanbul’un temel sorunu imkan ve kaynak kıtlığı değil vizyon ve beceri eksikliğidir”

“Eser ve hizmet namına ortada elle tutulur hiçbir eser yok. Üzerinde emekleri olmayan işleri sahiplenme cinliklerini bir kenara bırakırsak geriye koskoca kayıp beş yıl kalıyor. Eskilerin deyimiyle ıslığı dağı tutuk güttüğü bir keçi olanların elinde İstanbul adeta eziyet çekti. Gerçi İstanbul’a bir şey yapmak için önce kafanızın, kalbinizin tamamını bu şehre vermeniz gerekiyor. Yarısı kayakta, yarısı tatilde, yarısı seçim kampanyalarında genel başkanını devirmek için geçen bir dönemden geriye elbette bir şey kalmaz. İstanbul’un temel sorunu imkan ve kaynak kıtlığı değil vizyon ve beceri eksikliğidir. Kabahatlerini örtmek için engelleniyoruz yalanına sarılıyor. Bunların hepsi belgelidir. Engellenme diye bir şey yok. Tüm belediyeler ne alıyorsa İstanbul fazlasını almıştır. Şehri İstanbul’u kirlettiler.

“Biz eksiğini ve hatasını asla inkâr etmeyen bir ekibiz”

“Bir tarafta yaklaşan deprem tehlikesini umursamayanlar var diğer tarafta İstanbul’u depreme hazırlamak için projesi hazır olanlar var. Bir tarafta şehrin trafiğini rahatlatmak için kılını kıpırdatmayanlar var, diğer taraftan tüm ulaşım projelerini seferber edenler var. İstanbul’un Türkiye Yüzyılı Yürüyüşü’nü inşallah 31 Mart’ta başlatacağız. Ülkemizin neresinden gelirse gelsin geleceğini bu şehre kuran her bir ferdiyle İstanbul’a sahip çıkmaya var mısınız? Sandığı namusumuz gibi korumaya söz veriyor musunuz? Bugüne kadar ne İstanbul bize, biz İstanbul’a mahcup olduk. Biz eksiğini ve hatasını asla inkâr etmeyen bir ekibiz. Sizden gelen geri dönüşlere göre kendimizi ve ufkumuzu sürekli genişletiyoruz. Bizden daha fazla vizyon sahibi bir kadro göremezsiniz.

Yeniden Refah Partisi’nden istifa eden Suat Pamukçu, AKP’ye katıldı

Erdoğan, Yeniden Refah Partisi’nden istifa ederek AKP’ye katılan bağımsız milletvekili Suat Pamukçu’ya rozetini taktı.

Erdoğan, Cengiz Kurtoğlu ile birlikte şarkı söyledi.

Murat Kurum: İstanbul beceriksizliğe mahkum edildi, hiç olmadığı kadar ihmal edildi

İBB adayı Murat Kurum, vatandaşlara, “Saatleri kurun, geliyor Murat Kurum. Siz bize reisimizin emanetisiniz” diye seslendi. “Ancak gönülden kurulan hayaller muradına kavuşur. Öyle bir İstanbul hayal ediyoruz hiçbir hanemizde deprem endişesi kalmayacak bütün yuvalarımız güvenli hale gelecek. Trafik çile olmaktan çıkacak, sokaklarının huzur ve güvenle dolduğu, gençlerinin geleceğe umutla baktığı kimsenin kendini yalnız hissetmediği bir İstanbul” diyen Kurum, “Bugün İstanbul iş bilmez bir yönetimin elinde huzursuz ve mutsuz. İstanbul beceriksizliğe mahkum edildi, hiç olmadığı kadar ihmal edildi” sözleriyle rakibi Ekrem İmamoğlu’nu hedef aldı.

 

/Kaynak: T24 /

 

İlginizi Çekebilir

27’nci Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’ni kazananlar belli oldu
APIKUR: Irak Hükümeti petrol ihracatının yeniden başlatılması için gerekli adımları atmadı

Öne Çıkanlar