Erdoğan’dan ‘fahiş kira artışı’ çıkışı: Bunların ümüğünü sıkacağız, ümüğünü

GündemPolitika

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan“Makul ve orantılı hiçbir sebebi olmadığı halde sırf aç gözlülükten fahiş kira artışı yapanlarla, tekrar göreve devamda bunların ümüğünü sıkacağız, ümüğünü” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, bugün Gaziantep’te vatandaşlara seslendi. Fahiş kira artışlarına değinen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Elbette hâlâ çözmemiz gereken sıkıntılar var. Son yıllarda ekonomide yaşanan dalgalanmaların yol açtığı fiyat artışları bu sıkıntıların başında geliyor. Bilhassa konut fiyatları ve kiralar, ülkemizin hemen her yerinde gerçekten can sıkıcı seviyelere geldi. Rusya- Ukrayna savaşından depreme kadar, bu yükselişi tetikleyen pek çok sebep olduğunu biliyoruz. Ama yine de karşımızdaki tabloyu kabul edemeyiz.

“Çözüm için iki ayrı kanalı birlikte kullanacağız”

Bu sorunun çözümü için iki ayrı kanalı birlikte kullanacağız. Birincisi; makul ve orantılı hiçbir sebebi olmadığı halde sırf aç gözlülükten fahiş kira artışı yapanlarla, tekrar göreve devamda bunların ümüğünü sıkacağız, ümüğünü. Tabii ki ikinci ve asıl çözümümüz; gerek TOKİ kanalı ile gerek özel sektörü teşvikle konut arzını hızla artıracak tedbirler alacağız.”

/ANKA/

İlginizi Çekebilir

Zelenskiy, Bahmut’un yerle bir olduğunu, Putin Rusya’nın zafer kazandığını açıkladı
Soylu avukatları tehdit etti: Ne zaman PKK’nin avukatları içeri tıkılır o zaman Türkiye’de PKK diye bir şey kalmaz

Öne Çıkanlar