Erdoğan’dan Hatay’a yerel seçim şantajı

GündemPolitika
Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’da partisinin ilçe belediye başkanı adaylarını tanıttığı toplantıda mesaj verdi: “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez…”
 
Erdoğan, partisinin depremden en fazla etkilenen şehirlerden olan Hatay’da düzenlediği ve ilçe belediye başkanı adaylarını tanıttığı toplantıda konuştu.
 
Erdoğan, “Hatay, kamu yatırımlarını noksansız alsa da yereldeki vizyon eksikliği nedeniyle potansiyelini açığa çıkmakta zorlanan şehrimiz. Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı. Şu anda Hatay’daki mevcut yerel yönetim, maalesef şu deprem olayından sonra ‘bad-el harab-ül Basra’ oldu. Nerede belediye başkanı? Yok” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“İşte şimdi, 31 Mart akşamı yeni bir dönemi, ben inanıyorum ki Mehmet Öntürk kardeşim ve ekibiyle ayağa kaldıracaktır. Hatay, iş ve icraat yerine laf üreten CHP zihniyetinin elinde adeta heder oldu. Sizlerin de güçlü desteğiyle 31 Mart’ta Hatay’da yeni bir dönemin kapılarını aralayacağız. Elele, gönül gönüle vererek Hatay’ın hizmet ve eser siyaseti hasretini 56 gün sonra bitireceğiz.”
 
/DW/

İlginizi Çekebilir

KDP û YNK li ser pirsa Hilbijartin û parêzgarê Kerkûkê lihev dicivin
Rusya, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni ‘acil’ toplantıya çağırdı

Öne Çıkanlar