Felç geçiren Kadir İnanır yoğun bakımda tutuluyor

GenelGündem

Ünlü aktör Kadir İnanır’ın felç geçirdikten sonra acil ameliyata edildiği belirtildi. Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, ameliyatının başarılı geçtiğini söyledi ve “Yoğun bakımda, durumu stabil” dedi.

Sanatçının yeğeni Levent İnanır ise oyuncunun hayati tehlikesinin kesinlikle olmadığını söyledi.

75 yaşındaki Kadir İnanır, Beykoz’daki ikametinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Felç geçiren İnanır’ın bilinci kapalı şekilde Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği belirtildi.

Hastanede beyin tomografisi ve MR çekilen sanatçı, acil ameliyata alındı.

Başhekim Prof. Dr. Necdet Sağlam, Kadir İnanır’ın ameliyatının başarılı geçtiğini belirterek, “Yoğun bakımda, durumu stabil” dedi.

Başhekim Prof. Dr. Sağlam, “Sabah saatlerinde sevgili sanatçımız Kadir İnanır ambulansla hastanemize geldi. İlk geldiği andan itibaren acil ekibimizi toparladık. Nöroloji doktorumuz, anestezi doktoru, girişimsel radyoloji ve beyin cerrahisinden oluşan ekibimiz hızlıca toparlandı. İlk değerlendirmede, geldiğinde sağ tarafında felç vardı, şuuru kapalıydı. Değerlendirmeler sonunda tetkikler yapıldı. Beyin tomografisi çekildi, beyni besleyen ana damarda tıkanıklık tespit edildi” dedi.

İlk 2 saat içerisinde çok başarılı bir işlem gerçekleştirildiğini kaydeden Başhekim Sağlam, “Tıkalı damardaki pıhtı alındı, beynin beslenmesi sağlandı. İşlemden sonra çekilen MR görüntülerinde de işlemin başarılı olduğu teyit edildi ve beynin beslenmesi şu anda iyi. Entübe olarak yoğun bakıma alındı. İlk 24-48 saat içerisinde bir uyandırma yapılmayacak gelişebilecek komplikasyonlar olmadığı sürece. İşlem çok başarılı geçti. Entübe olarak yoğun bakımımızda takip ediliyor, durumu stabil” ifadelerini kullandı.

/BBC/

İlginizi Çekebilir

AYM: Şiddete uğrama ihtimali olan kadın da korunmalı
DEM Parti Şemdinli Eş Başkan Adayı: Kadınlar için özel birim kuracağız

Öne Çıkanlar