Fethullah Gülen’in yeğeni Selman Gülen tahliye edildi

GenelGündem

Kira sözleşmesi başkası tarafından yapılmış bir evde birlikte kaldıkları gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezası verilen Selman Gülen tutuklu kaldığı süre gözönünde bulundurularak adli kontrol şartı ile tahliye edildi.

Kronos Haber Sitesi’nde yer alan haberde Fethullah Gülen’in yeğeni Selman Gülen’in de aralarında bulunduğu 4 kişinin ‘cemaat evlerinde kaldıkları, gizlilik içinde hareket ettikleri ve kimliklerini gizleyerek kendilerini farklı tanıttıkları’ iddiasıyla yargılandığı davada karar belli oldu.

Mahkeme, Selman Gülen, Nur Gülen, Bekir Öztürk ve Mine Öztürk’ü ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 6’şar yıl 3’er ay hapis cezası verdi. Selman Gülen’in tutuklulukta geçirdiği süreyi de dikkate alan heyet, imza atma ve yurt dışına çıkış yasağı şeklindeki adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi. Diğer sanıkların ise haklarındaki adli kontrol tedbirlerinin devamına karar verildi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Selman Gülen, Nur Gülen, Bekir Öztürk ve Mine Öztürk’ün, kira sözleşmesi başkası tarafından yapılmış bir evde birlikte kaldıkları, gelir getirici işte çalışmamalarına rağmen evlerinde 4 bin 500 dolar, 850 euro ve 500 kron paranın bulunduğu öne sürülmüştü.

Selman Gülen ve diğer kişiler evlerine yapılan baskında mukavemet göstermedikleri halde ters kelepçe ile yere yatırılmıştı.

İlginizi Çekebilir

Erdoğan: 1000’den fazla Hamas’lı Türkiye’de tedavi görüyor
Everest’te çifte rekor kırıldı

Öne Çıkanlar