Figen Yüksekdağ: Kobani kararı yeni bir başlangıçtır

GündemPolitika

🔴 Kobani Davasında 30 yıl ceza verilen Yüksekdağ, gönderdiği mesajda, ”Kimsenin yüzü düşmesin, yüreği kararmasın. Direne direne var olduk. Direne direne kazanacağız” dedi.

Yüksekdağ, avukatları aracılığıyla gönderdiği mesajda, “verilen kararların demokratik mücadelesinde ve politik özgürlük hareketinde bir sonuç değil bir başlangıç olduğunu” söyledi.

Yüksekdağ’ın mesajının tamamı şu şekilde:

“Kobanê Davasında verilen karar haklı demokratik mücadelemizde politik özgürlük hareketimizde bir sonuç değil, yeni bir başlangıçtır.

Rehin tutulduğumuz 8 yıl boyunca haklarımızın, kadınların ve emekçilerin onurunu, özgürlüğünü, adaleti savunduk. Katliamcı, tecavüzcü IŞİD ordusuna ve onun ipini elinde tutanlara, suç ortaklarına karşı toplumsal vicdana, dayanışmaya, büyük insanlığın asil değerlerine sarıldık. Bu değerlerden nasibini alamayanlar tarafından yargı işkencesine, zulmüne maruz bırakıldık.

Çıkan ağır ceza kararları Türkiye halklarının birlikte yaşama olanaklarına ortak vatan ve demokratik cumhuriyet idealine yönelik bir saldırıdı. Demokratik siyasetin tasfiye operasyonlarına ve halkımızın ortak yaşamına geleceğine dönük her hamleyi boşa çıkarmak için direnmeye devam edeceğiz.

Haklılığımızın bilincine, gücüne ve güvenine sarılıyoruz. Halklarımızın da bunlara sarılarak özgürlük yolunda kararlılıkla yürüyeceğine inanıyoruz. Kimsenin yüzü düşmesin, yüreği kararmasın. Bugüne kadar yıkamadılar, diz çöktüremediler. Ağır bedellerle, cefalarla beslenen yolumuzdan döndüremediler. Bundan sonra da başaramayacaklar. Direne direne var olduk. Direne direne kazanacağız. Selam ve sevgilerle.”

 

/rd/

İlginizi Çekebilir

FEDA’dan Kobani Davası açıklaması: Kabul etmiyoruz
BM: Refah’tan göç etmek zorunda kalan Filistinlilerin sayısı 630 bini geçti

Öne Çıkanlar