Gözaltına alınan ve yerine kayyım atanan Akış avukatıyla görüştü

GündemPolitika

 Gözaltına alınan ve yerine kayyım atanan Hakkari Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Sıddık Akkış avukatıyla görüştü.

Van’da gözaltına alınan Hakkari Belediyesi Eşbaşkanı Mehmet Sıddık Akkış, dün Hakkari’ye getirildi. 24 saatlik avukat görüş yasağı ardından Akış avukatlarıyla görüştü.

Avukat görüşünde moralinin iyi olduğunu belirtilen Akış’ın  yaşananları “demokrasiye darbe girişimi” olarak nitelendirdiği aktarıldı.

Görevden uzaklaştırılan Mehmet Sıddık Akış, gözaltına alındığı süreden bu yana görevden alınması ve yerine kayyım atanmasını protesto etmek amacıyla alanlarda olan tüm kesimlere selam gönderdiği kaydedildi.

Öte yandan dosya hakkındaki gizlilik kararının devam ettiği belirtildi.

Akış ile görüşen avukatlardan Ömer Akış, Mezopotamya Ajansı’na yaptığı açıklamada  bazı medyada müvekkilleri hakkında çıkan haberlerin “yargıya etkilemek” üzere yapıldığını söyledi.

Av. Akış, “Belediye Eşbaşkanımız Akış, Diyarbakır’da düzenlenen toplantı dönüşü geç saat olması nedeniyle Van’da kalmak zorunda kaldı. Sabah saatlerinde Hakkari’ye yola çıkmak üzere iken yapılan ev baskınıyla gözaltına alındı. Yandaş medya tarafından ‘kaçacak iken yakalandı’ iftiraları gerçeği yansıtmamaktadır. İktidar medyası ayrıca bizim bile ulaşamadığımız ve halen kısıtlılık olan dosyayla ilgili yalan bilgiler paylaşılıyor. Bu durum hedef gösterme ve yargıyı etkileme amaçlıdır. Eşbaşkan Akış, 5 Haziran’daki mahkemesine bizzat kendisi katılmak istediğini mahkemeye söyledi. Bunu dile getiren bir kişi neden kaçsın? Bu manipülasyonlara kimsenin inanmaması gerekiyor” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Pentagon: Gazze’deki yüzer iskelenin tamiri sürüyor
Kayseri’de askeri uçak düştü: İki pilot hayatını kaybetti

Öne Çıkanlar