Gültan Kışanak, Dersim’de: DEM Parti’yi ziyaret etti

GenelGündem

7 yılı aşkın bir süre cezaevinde kaldıktan sonra Kobani Davası kapsamında geçen ay tahliye edilen Kürt kadın siyasetçi Gültan Kışanak Dersim’e gitti.

DEM Parti Dersim İl Örgüt tarafından yapılan açıklamada “Amed Büyükşehir Belediyesi eski Eş Başkanımız Gültan Kışanak ile Parti binamızda bir araya geldik. Kışanak “İçerideki bütün arkadaşlarımızı özgürlüklerine kavuşturuncaya kadar, ve hapishanelerde tecriti kaldırıncaya kadar mücadelemiz devam edecek” açıklaması yapıldı.

Kışanak da ziyaret sırasında kendi tahliyesi dahil serbest bırakılmalara tahliye olarak bakmadığını belirterek “Biz yaşananlara tahliye olarak bakmıyoruz çünkü ortada suç veya ceza yok. Bugünkü politik ortamdan kaynaklı iktidar yalnızca birkaç arkadaşımızı tahliye etti. Bizler açısından mücadele devam ediyor. İçerideki bütün arkadaşlarımızı özgürlüklerine kavuşturuncaya kadar, halkımızın mücadelesini bir adım daha ileriye taşıyıncaya kadar ve hapishanelerde tecriti kaldırıncaya kadar mücadelemiz devam edecek” diye konuştu.

/Kaynak: Dersim Gazetesi./

İlginizi Çekebilir

Amazon’dan Almanya’ya 10 milyar euro ek yatırım
Avrupa Birliği 2025 taslak bütçesini hazırladı

Öne Çıkanlar