Hakan Fidan ve Yaşar Güler Meclis’e konuştu

GündemMedya

Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Meclis Genel Kurulu’nda, Zap bölgesinde yaşanan çatışmalara ilişkin bilgilendirme oturumunda yaptığı konuşmada, “Süleymaniye’ye yönelik yaptırımlarımıza rağmen KYB, PKK’ye müzahir tutumunu değiştirmezse daha ileri tedbirler almakta tereddüt etmeyeceğiz.” dedi.

Fidan, “Irak makamlarıyla istişare sürecimiz devam ediyor, Irak yönetiminin PKK’ye yönelik evrilmekte olan anlayışını tahkim etmek üzere çalışmalarımız titizlikle sürdürülmektedir.” diye konuştu.

Fidan konuşmasında ayrıca, “Bölücü terör örgütüne sınırlarımız boyunca ve ötesinde kendini güvende hissedebileceği hiçbir alan bırakmayacağız.” ifadesini kullandı.

Öte yandan  Türkiye Milli Savunma Bakanı Güler, sürdürülen operasyonlar için, ”Şu an orada olmasaydık örgütün sınırlarımıza saldırıları önceki gibi devam edecek, şehirlerimizde daha büyük bedeller ödeyecektik.” dedi.

Güler, “Bugün artık yurt içinden tek bir şehit haberi gelmiyor, üs bölgelerimize tek bir saldırı yapılmıyor. Bu da terörü kaynağında yok etme stratejimizin başarısını gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Güler, “Kim destek verirse versin, hangi bahaneyle, ne sebeple olursa olsun güney sınırlarımız boyunca bir terör koridoru kurulmasına izin vermeyeceğiz.” dedi.

 

/Ajans/

İlginizi Çekebilir

DEM Parti: İran’ın Erbil’de Kürt halkına yönelik saldırısını şiddetle kınıyoruz
Brüksel: Trump’ın dönüşü Avrupa Birliği’ni kendi başına bırakabilir

Öne Çıkanlar