Halevi: İsrail ordusu İran’la nasıl baş edeceğini biliyor

DünyaGündem

🔴 İsrail Genelkurmay Başkanı Halevi, ”İsrail ordusunun İran’a karşı yakın ve uzak yerlerde nasıl etkili hareket edeceğini ve İran’la hem saldırı hem de savunma açısından nasıl baş edeceğini bildiğini” söyledi.

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, 7 Ekim’den beri 33 binden fazla Filistinlinin ölümüne ve 75 binden fazlasının yaralanmasına yol açan Gazze Şeridi’ndeki operasyonların devam edeceğini belirtti.

Genelkurmay Başkanı Halevi’nin, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik operasyonları, Hizbullah’la yaşanan çatışma ve İran’la aralarındaki gerginliğe değindiği açıklaması İsrail ordusu tarafından yayımlandı.

Halevi, İsrail ordusunun, “İran’a karşı yakın ve uzak yerlerde nasıl etkili hareket edeceğini ve İran’la hem saldırı hem de savunma açısından nasıl baş edeceğini bildiğini” söyledi.

Gazze’deki saldırılarının devam ettiğini ve bunu durdurmaktan “çok uzakta” olduklarını belirten Halevi, ülkesinin Hizbullah ile çatışmalarına ilişkin ise “Hizbullah’ın savaşa katılmasının bedelini giderek daha fazla ödediğini” savundu.

Halevi, İsrail’in Hizbullah ile çatışmaların sürdüğü kuzeyde savaş olasılığına da hazırlandığını belirtti.

 

/Ajans/

İlginizi Çekebilir

İsrail’in Lübnan’a düzenlediği hava saldırısında 3 kişi öldü
İsrail Savunma Bakanı: Hamas’ın askeri olarak işlevi sona erdi

Öne Çıkanlar