Hamburg’da polis bir kişiyi vurdu

DünyaGündem

Almanya’nın Hamburg şehrinde Polonya-Hollanda maçı öncesi kazma ve yanıcı madde olay çıkardığı iddia edilen bir kişi polis tarafından vurularak öldürüldü.  

Polis tarafından yapılan açıklamada, olaylar sırasında ilk belirlemelere göre bir taraftarın kazma ve yangın söndürücü ile polisi tehdit ettiği, polisin ateşli silah kullanması sonucu yaralanan taraftarın tedavi altına alındığı belirtildi.

Hamburg basınına göre Polonya-Hollanda Avrupa Futbol Şampiyonası maçı öncesi çıkan olaylarda, polisin olayları bastırmak için önce biber gazı kullandığı, ardından havaya ateş açtığı kaydedildi.

Bir kişinin elinde kazma ve yanıcı madde ile polisi tehdit ettiği, polisin uyarılarına olumlu karşılık vermediği içinde vurulduğu belirtiliyor. 

Ancak Almanya’nın haber kanalı N-TV’nin sitesinde yer alan bir haber göre ise bir polis sözcüsü, mevcut bulgulara göre olayın futbol ile bağlantısının olmadığını ileri sürdü. 

Ölen kişinin, yaşı ve uyruğu açıklanmadı. Neden kazma ve yanıcı bir maddeyle polisi ve çevreyi tehdit ettiği belli değil. 

/NTV/ 

İlginizi Çekebilir

Boeing’in Starliner mekiğinde mahsur kalan iki NASA astronotu dünyaya dönemiyor
Çin’e vergi otomobil fiyatlarını yükseltecek

Öne Çıkanlar