Hasret Gültekin’in eşi Yeter Gültekin: Bu dosyanın kapatılmamasını sağlayacağız

GenelGündem

 Madımak Oteli’nde katledilen halk ozanı Hasret Gültekin’in eşi Yeter Gültekin, 31 yıldır sürdürdükleri adalet mücadelesi ve yaşadıkları hukuksuzluk sürecine dair açıklamada bulundu. Gültekin, “Bu dosyanın kapatılmamasını sağlayacağız” dedi.

Rûdaw’ın haberine göre Madımak Oteli’nde katledilen halk ozanı Hasret Gültekin’in eşi Yeter Gültekin, 1993’de Sivas’ta yaşanan katliamın güç denemesi olduğunu ifade etti.

Gültekin, Pir Sultan etkinliklerine bazı Alevi kurumlar tarafından halen devlet erkanının davet edildiğini belirterek tepki gösterdi.

Katliamın detaylarına ilişkin bilgi veren Gültekin, katliamın kameralar ve güvenlik güçlerinin önünde gerçekleştirdiğini söyledi.

Gültekin, “katliamların tamamında devletin, Alevi toplumuna bakış açısını ortaya çıktığını” ifade etti.

Katliama karışanların arkasındaki gerçek  güçlerin hala ortaya çıkarılmadığı ve mağdur ailelerin ise halen tartaklandığı bir hukuk sürecinin ise devam ettiğini belirten Gültekin, “Biz bu  hukuk sistemine inanan insanlar değiliz, biz bu süreci 31 yıldır sadece gündemde tutmaya gayret ediyoruz. Maraş katliamı, Çorum katliamı ve daha önce yaşanan Alevi katliamlarındaki mahkeme süreçlerinde dosyaların çabuk kapatılmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Gültekin, “Bu katliamda çocuklar ve savunmasız insanlar ölmüştür. Bu dosyanın kapatılmamasını sağlayacağız” dedi.

/rd/

İlginizi Çekebilir

CHP’li Tanrıkulu: Aleviler bu cumhuriyette eşit yurttaş değiller
Bursa’da polis gözetiminde Demirtaş’ı hedef gösteren pankart asıldı

Öne Çıkanlar