Hilvan Belediye Eşbaşkanları mazbatalarını aldı

GündemPolitika

 Urfa’nın Hilvan ilçesinde, DEM Partili eşbaşkanlar Yeşil ve Paydaş, seçim kurulundan mazbatalarını aldıktan sonra, coşkulu bir kalabalıkla belediye binasına yürüdüler.

“Direne direne kazandık” sloganları eşliğinde yapılan yürüyüş, katılan eşbalkanlar ‘Kürt halkının zaferini’ kutladı.

DEM Parti Urfa İl Eşbaşkanı Bekir Karakeçili, Hilvan halkının zaferini Kürt halkının zaferi olarak nitelendirerek, bu başarının demokratik yerel yönetimlerin 45 yıllık zaferi olduğunu belirtti.

Karakeçili, zaferi şehit edilen Nadir Temel ve yol arkadaşlarına, 1994’te öldürülen Muhsin Melik’e ve şu anda iradesi gasp edilmek istenen Hakkari halkına adadıklarını ifade etti.

Eşbaşkan Paydaş, 31 Mart’ta halkın iradesinin gasp edildiğini ve 2 Haziran’da bu zihniyete sandıkta gereken cevabın verildiğini söyledi.

Paydaş, Hilvan’daki sonuçların kayyım siyasetine karşı büyük bir cevap olduğunu ve Hakkari’deki belediyeyi geri alacaklarını vurguladı.

Diğer eşbaşkan Yeşil ise, zaferi kadınlar, gençler ve tüm halklara adadıklarını belirterek, Hilvan halkının tarihine sahip çıktığını ve Hakkari belediyesini alana kadar direneceklerini söyledi.

/rûdaw/

İlginizi Çekebilir

Kurtulmuş, anayasa değişikliği için TİP EMEP ile görüştü
Pistorius: 2029’a kadar savaşa hazır hale gelmeliyiz

Öne Çıkanlar