Hizbullah yöneticiliğinden kırmızı bültenle aranan Anal, HÜDA PAR’ın Genel İstişare Kurulu üyesi çıktı

GündemPolitika

Meclis’e AKP listelerinden dört milletvekili sokan HÜDA PAR yönetiminde yer alan Mehmet Fatih Anal’ın, kırmızı bültenle aranırken 2009’da İsviçre’de yakalandığı ortaya çıktı.

Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre, Hizbullah’ın yönetim kademesinde yer aldığı öne sürülen ve hakkında örgüt yöneticiliğinden yakalama kararı çıkarılınca İsviçre’ye kaçan Mehmet Fatih Anal, kırmızı bülten ile aranırken 17 Temmuz 2009’da yakalandı.

HÜDA PAR’ın kurumsal hesabından 2018’de atılan bir tweet’te Anal, HÜDA PAR’ın GİK üyeleri arasında yazıldı.

İsviçre tarafından Türkiye’ye iade edilmeyen Anal, daha sonra kendi isteğiyle geldi. Anal, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Haberde, Anal’ın 1992’de kendisine ait özel otomobilde 10 adet kalaşnikof marka uzun namlulu tüfek, bu silahlara ait 30 şarjör, 820 mermi ile yakalandığını, polise verdiği ifadede ise, “Silahları PKK tarafından ölümle tehdit edilen ve imam olan kardeşim Davut Anal’ı korumak için Nusaybinli bir silah kaçakçısından satın aldım, örgütün silahları değil” dediği belirtildi.

/t24/

İlginizi Çekebilir

Demirtaş’ın ‘Siyasi şantaj’ paylaşımının arka planında Ümit Özdağ’ın şartı olduğu ileri sürüldü
Erdoğan’ın kararıyla İskenderpaşa Cemaati’nin vakfı vergiden muaf tutuldu, Tevfik Göksu’nun abisinin vakfına izinsiz yardım toplama hakkı verildi

Öne Çıkanlar