Hizbullah’tan israil’e mislleme: Keşif merkezi hedef alındı

DünyaGündem

Hizbullah Lübnan’ın güneyinde yer alan Golan Tepeleri’ndeki bir İsrail keşif merkezine füze saldırısı yaptığını duyurdu. 

Lübnan’daki Hizbullah Hareketi, İsrail’in önceki üst düzey bir yöneticisinin öldürmesine misilleme olarak Golan Tepeleri’nin kuzeyindeki Hermon Dağı’nda bulunan İsrail’e ait bir teknik ve elektronik keşif merkezine füzelerle saldırdığını duyurdu.

Lübnan resmi haber ajansın NNA’da yer alan açıklamada “İşgal altındaki Suriye toprağı Golan Tepeleri’nde bulunan Hermon Dağı’nın doğusundaki teknik ve elektronik keşif merkezine insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırı düzenlendi” denildi.

Açıklamada, ‘İHA’ların casusluk ve istihbarat ekipmanlarını ve teknik sistemleri vurduğu, bunun da tahribata ve büyük bir yangın çıkmasına yol açtığı’ belirtildi.

Hizbullah’ın saldırılarıyla İsrail’in Hermon Dağı’ndaki mevzileri 1973 Arap-İsrail savaşından bu yana ilk kez hedef alınırken, saldırı, Hizbullah’ın 8 Ekim 2023 tarihinden bu yana İsrail’e gerçekleştirdiği en büyük operasyon olduğu iddia ediliyor.

/NNA/

 

İlginizi Çekebilir

Polonya Başbakanı: Paris Moskova’yı üzdü
Ehmed: Müzakereler için ilk şart Türkiye bölgeden çekilmeli 

Öne Çıkanlar