İmamoğlu ile görüşen Karayalçın: CHP’de şu an oligarşi var

GündemPolitika

Ekrem İmamoğlu ile görüşen eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, “Adayları genel merkez belirliyor. Siyaseti genel merkez belirliyor. Bunun adı oligarşidir. CHP’de şu an bir oligarşi var” açıklamasında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin, eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen ve eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın ile Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte bir görüşme gerçekleştirdiler.

CHP geleneğinin önemli isimlerinden Murat Karayalçın, görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

10haber.net’ten Masum Gök’e konuşan Karayalçın, “Tabii ki bu yemekte CHP’deki durumu da konuştuk. Önümüzdeki yerel seçimleri de konuştuk” dedi. CHP yönetimine eleştiriler getiren Karayalçın, “Adayları genel merkez belirliyor. Siyaseti genel merkez belirliyor. Bunun adı oligarşidir. CHP’de şu an bir oligarşi var” ifadelerini kullandı.

Karayalçın, şunları söyledi:

“Ben bu süreçte fikir açıklayan, tartışmaya katılan herkesi destekliyorum. Bu tartışmalarda 4 şeye dikkat etmeliyiz. Partinin bütünlüğünü korumak, başta genel başkan olmak üzere herkesin saygınlığını korumak, açık olmak ve parti hukukuna uymak. Genel Başkan yenileşme diyor, Ekrem bey değişim diyor. Ben de dönüşüm diyorum. Yakın zamanda bir broşür yayımlayacağım.

Bizim için solculuk, Atatürkçülük, aydınlanma temel değerlerimiz. Bunları temel alarak tartışmalıyız. Ben bu ilkeleri televizyonlarda söylediğim zaman tabandan bana çok destek mesajı geliyor. Tabanımız da bunu istiyor. Bu üç temelden koparak CHP’yi kriz ortamında istenilen noktaya getiremeyiz.”

 

/krn/

İlginizi Çekebilir

Mahkeme Kürtçe konser yasağını ‘ifade özgürlüğünün ihlali’ saydı
Rusya: Zelenskiy, sivil altyapılara terör saldırıları düzenleyerek Washington’ı tehlikeye atıyor

Öne Çıkanlar