İmamoğlu’na siyasi yasak davası 31 Mayıs’a ertelendi

GündemPolitika

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun siyasi yasak ve hapis istemiyle yargılandığı davanın duruşması bugün görüldü. Bir önceki duruşmada hakim, savcının İmamoğlu’nun zorla getirilmesi talebini reddetmişti. İmamoğlu’nun 3 yıldan 7 yıla kadar hapisle yargılandığı davada karar çıkmadı. Davanın bir sonraki duruşması 31 Mayıs’ta yapılacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde, 29 Aralık 2015 tarihinde gerçekleşen bir ihaleyle ilgili İçişleri Bakanlığı inceleme başlatmıştı. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişliği’nin hazırladığı rapor, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. İddianamede kamunun 250 bin lira zarara uğratıldığı iddia edildi. Hazırlanan iddianamede ise İmamoğlu dahil 7 isim hakkında “ihaleye fesat karıştırma” suçlamasıyla 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası ve siyasi yasak istendi.

Büyükçekmece 10. Asliye Ceza Mahkemesi’nde söz konusu davanın üçüncü duruşması bugün görüldü.

İmamoğlu ile birlikte aynı dosya kapsamında Cem Ülken, Fidan Gül, Hasan Çetin, Hilal Çuhadar, Mehmet Hepgül, Türkan Demirel Dişisağlam’ın da yargılandığı davanın duruşması 31 Mayıs tarihine erelendi.

 

/T24/

 

İlginizi Çekebilir

Avrupa Parlamentosu, İran Devrim Muhafızları Ordusu’nun terör listesine alınmasını istedi
Gültan Kışanak’ın kitabı toplatıldı; toplatma kararı itiraz üzerine kaldırıldı

Öne Çıkanlar