İmamoğlu’ndan adaylık açıklaması: Yola çıktım

GündemPolitika

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2024 yerel seçimlerine ilişkin “Ben yola çıktığımı ifade edebilirim, adayım demek hadsizlik olur. Çünkü aday olmanın koşulları var” açıklamasını yaptı.

Eminönü-Alibeyköy Tramvay hattının açılış törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerle ilgili merak edilenlere ilişkin açıklama yaptı.

İmamoğlu 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde adaylık ile ilgili soruya, “Ben yola çıktığımı ifade edebilirim, adayım demek hadsizlik olur. Çünkü aday olmanın koşulları var. Sizi aday gösteren yapılar var partiniz var vesaire ben ilçe başkanlığından gelme biriyim, neyin nasıl deneceğini bilirim. Ben yola çıktığımı ifade ederim, onlar zaman içinde konuşulur” yanıtını verdi.

Meral Akşener’le görüşüp görüşmediği ile ilgili soruya yanıt veren İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Biz her zaman görüşüyoruz. Biliyorsunuz bu hattın ilk bölümünü Sayın Akşener’le Sayın Kılıçdaroğlu ile açmıştık, ilk bölümünü. Bugün de buradayız, İyi Parti İl Başkanımızla açıyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Vekilimiz. Yolumuza nasıl başladıysak öyle devam ediyoruz. Biz hep söyleriz bir ittifakla bir seçim kazandık. Allah’ın izniyle bu önce dönemimizi hayırlısıyla bir bitirelim, bizi destekleyenlere layık olalım, ondan sonrası toparlanır, çözülür. Biz neyi çözmedik ki. Biz davetlerimizi her zaman yapıyoruz. Tabi resmi bir bayram, kutlama programları var, herkesin kendi konumu gereği atılması gereken devlet programları var. Buradayız, İstanbul’da ne mutlu bize ki yine başladığımız prensiplerimizle Millet İttifakı’nın değerli İl Başkanı burada.”

İmamoğlu’na bir basın mensubu tarafından Akşener’in “Ateşten gömleği giydiremedik” ifadesi de soruldu, İmamoğlu bu soruyu ise “Her şey çok güzel olacak” şeklinde cevapladı.

 

/rd/

İlginizi Çekebilir

Avrupa Birliği yıl sonuna dek 40 bin Ukrayna askerini eğitmeyi planlıyor
İsrail Savunma Bakanı: Amerika bazı ülkelerle normalleşmeyi görüşüyor

Öne Çıkanlar