İngiltere’den vatandaşlarına Hakkari ve Şırnak için seyahat uyarısı

DünyaGündem

 İngiltere Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarına yönelik hazırladığı rehber ile Türkiye’ye gidecek turistlere uyarılarda bulundu. Seyahat edecek olan vatandaşlarını bazı şehirlere girmemeleri konusunda uyardı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, turizm sezonunun açılmasıyla birlikte ekonomik açıdan Türk Lirası’nın son dönemde İngiliz poundu karşısında değer kaybetmesi ile birlikte Türkiye’ye seyahat edecek çok sayıda vatandaşını uyardı.

Bir milyondan fazla İngilizin Türkiye’ye tatile geleceğinin öngörüldüğü açıklamada, Suriye sınırının 10 kilometre yakınına, Şırnak ve Hakkari şehirlerine gidilmemesi tavsiye edildi.

‘Türkiye’ye gidecekler seyahat sigortasını yaptırmalı’

Açıklamada, hiçbir seyahatin güvenli geçeceğinin garanti edilemeyeceğine dikkat çekilerek “Türkiye’ye gidecekler de uygun seyahat sigortasını yaptırmalı” denildi.

Edinilen bilgilere göre, Independent’a konuşan İngiliz yetkililer şunları söyledi:

“İngiliz vatandaşlarının güvenliği bizim ana konumuz. Her ülke ve bölge ile ilgili seyahat tavsiyelerini düzenli olarak gözden geçiriyoruz. Seyahat tavsiyeleri alanındaki terörizm konusundaki değişiklikler, terör tehdidinin şimdi daha çeşitli gruplardan gelebileceğini gözler önüne seriyor”

Bu uyarıların tavsiye niteliğinde olduğu da belirtildi.

 

/rûdaw/

İlginizi Çekebilir

Fransa genelinde patlak veren olayların yeni merkez üssü Marsilya ve Lyon
Depresyondan çıkışın yolları

Öne Çıkanlar