İspanya, İsrail’e silah götüren gemilere limanlarını kapattı

DünyaGündem

İspanya, limanlarını İsrail için silah taşıyan gemilere kapatacağını açıkladı. İspanya, daha öncede birçok kez İsrail’in Gazze’ye düzenlediği operasyonları en sert şekilde eleştirmişti.İspanya Dışişleri Bakanı Manuel Albares, İsrail için silah taşıyan gemilerin İspanya limanlarına uğramasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Ortadoğu’nun savaşa değil barışa ihtiyacı var
İsrail’e silah taşıyan bir geminin Cartagena limanına yanaşma talebini reddeden İspanya Hükümeti adına konuşan Albares, “Bunu ilk kez yaptık. Çünkü İsrail’e silah taşırken bir İspanyol limanına uğramak isteyen bir gemiyi ilk kez tespit ettik. : Ortadoğu’nun daha fazla silaha değil, daha fazla barışa ihtiyacı var. Savaşa katkıda bulunmak istemiyoruz” dedi.

DW Türkçe‘de yer alan haberde İspanyol gazetesi El Pais, Danimarka bayraklı geminin Hindistan’dan İsrail’in Hayfa limanına 27 tonluk patlayıcı madde taşıdığını yazdı. İspanya, İsrail’in 7 Ekim’de Hamas tarafından gerçekleştirilen saldırının ardından Gazze’ye düzenlediği operasyonları en sert eleştiren Avrupa ülkelerinden biri.

İlginizi Çekebilir

Kundaklama mı?: Almanya’nın Düsseldorf kentinde çıkan yangında üç kişi hayatını kaybetti
ABD Temsilciler Meclisi İsrail’e acil silah desteği tasarısını onayladı

Öne Çıkanlar