İstanbul Valisi LGBTİ+’ları hedef aldı! “Eleştirmek için bile paylaşmayın”

İstanbul Valisi Davut Gül, Şişli’de düzenlenen Onur haftası yürüyüşüne atılanları hedef aldı. Gül 113 kişinin gözaltına alındığını duyurmasının ardından, “Eleştirmek için bile olsa lütfen eylemlerini paylaşmayınız” dedi.
İstanbul’da yüzlerce kişi 21. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü, Nişantaşı’nda bulunan Mıstık Park’ta bir araya geldi. Yürüyüş sonrası yapılan basın açıklaması sonrası gözaltılar yaşandı.
İstanbul Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 113 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Yürüyüşe katılanların ‘propaganda’ yaptıklarını öne süren Gül, “Eleştirmek için bile olsa lütfen eylemlerini paylaşmayınız” ifadelerini kullandı.

Gül paylaşımda şöyle dedi:

“Milli geleceğimiz, aile kurumunu milli ve manevi değerlerimizle yaşatmaya bağlıdır. Aile kurumunu zayıflatacak hiç bir etkinliğe müsade etmeyeceğiz. Propaganda yapmak maksadıyla eylem yapan 113 kişi gözaltına alındı. Eleştirmek için bile olsa lütfen eylemlerini paylaşmayınız” dedi.

Kaynak: Tele1

İlginizi Çekebilir

Avrupa Birliği: Wagner’in isyanı Rusya’nın gücünün kırıldığını gösteriyor
Avrupa’nın yeryüzünde en hızlı ısınan kıta olduğu, 1980’lerden beri kıtadaki sıcaklık artışının küresel ortalamanın iki katına çıktığı bildirildi

Öne Çıkanlar