Kemal Okutan: Bu senin hikayendir, kaderin değil!

Yazarlar

Seni neden uyuttular bu kadar, neden gözlerine perde çekildi, beynin neden durduruldu, neden görmen, duyman, düşünmen engellendi? Neden kör, sağır, dilsiz edildin biliyor musun?

Sen soğan ekmek bulamazken, onların özel uçaklarıyla ikindi çaylarını içmeye gittiklerini görmeyesin, anlamayasın, farkında olmayasın diye senin gözlerini bağladılar, beynini parçaladılar.

Gece gündüz karın tokluğuna çalıştığın halde birilerinin çalışmadan senin emeğine konmasının hakları sanman için senin beynini uyuşturdular, gözlerine perde çektiler.

Sana ‘Ermeni dölü’, ‘Pis Rum’ ,’Kötü Hristiyan’, ’’rafizi alevi, kuyruklu Kürt’ hikayeleri ezberlettiler. Oysa ne Ermeni ve Rum pisti, ne Hristiyan kötüydü, ne kızılbaş mum söndürüyordu, ne de Kürdün kuyruğu vardı? Onlar da senin gibi insandı.

Ah kardeşim ah!

Senin deden Kore’de başkaları için savaştı, oracıkta mezara gömüldü. Biliyor musun şimdi senin dedenin uğruna savaştığı Koreli’nin ortalama aylık geliri kırk bin dolar. Senin Kore’den sağ dönebilen dedenin maaşı 1500 tl. Kore’nin onlarca araba markası var, sen hala eşek at sırtında bağına bahçene gidiyorsun.

Sen birilerinin “götürdükleri”paraları görmeyesin diye gözlerini kapattılar, duymayasın diye kullaklarına tıpa tıkadilar ,anlamayasin diye beynini afyonladılar. Sana şükretmeyi öğrettiler ,onlar “malı”götürdüler.

Kendileri lüks arabayla karada uçaklariyla havada, yatlariyla denizde gezdiler, sana kırık dökük doğan, şahin arabalar kaldı.

Sana çocuklarına sevmeyi, sevilmeyi bile çok gördüler. Seninkiler sevince namussuz dediler, kendileri sevgiyi kutsal saydılar. Senin için günah olanı kendilerine hak gördüler.

Canım kardeşim gözlerine neden perde çekildi ,neden beynin afyonlandı?Neden kulakların kapatıldı biliyor musun?

Hırsızlık, soygun, talan yaptılar, cinayet işlediler, dilini özgürce konuşmak isteyen Kürtleri öldürdüler, “terörist öldürdük”dediler. Bir lokma yemek için katır sırtında bidonlarla mazot taşıyan Kürtleri öldürdüler, “bölücü” dediler. Oğlunun kemiklerini arayan anaya hakaret ettiler….Kürdü öldüren çeteleri kahraman ilan ettiler.

Sen bunları görmeyesin, duymayasın, sormayasın hatta katilleri haklı göresin diye gözünü kör, kulağını sağır, beynini esir ettiler.

Bazen rant kavgası ortaya çıktığında, paylaşamadıklarında kavga ediyorlar, o zaman  hırsızlık, yolsuzluk, cinayetler ortaya çıkabiliyor.  Hırsızlık, yolsuzluk, cinayetler sorulduğunda da “bu Türkiye’ye tuzaktır”diyorlar, “Türkiyeye ihanettir”diyorlar.

İşte bunları görmeyesin, duymayasın, bilmeyesin diye seni uyuttular, uyuşturdular.

Aslında “Türkiye’ye ihanet”in insanları aç bırakmak olduğunu, cinayetleri işleyenleri gizlemek olduğunu, insanca yaşamak isteyenleri “terörist”olarak göstermek olduğunu bilmemen için seni kör, sağır, dilsiz yaptılar.

Bu senin hikayendir, kaderin değil!

İlginizi Çekebilir

Ali Engin Yurtsever: Temiz Toplum Beklentisi ve Aferizm…
Dicle Anter: Kirlisiniz..!

Öne Çıkanlar