Kemal Okutan: FETÖ bir kontr-gerilla faliyetiydi

Yazarlar

FETÖ bir derin devlet projesiydi.

1960’lı yıllardan itibaren dünyada bu arada Türkiye’de sol hareket gelişmeye başladığında NATO ve bağlı ülkelerde tedbirler üzerinde çalışmalar hızlandı.

NATO 1952 yılında bağlı ülkelerde gladyo’yu kurmuş, sosyalist hareketlere karşı kontr-gerilla egitimi almış birimler faaliyete geçirilmisti.

Türkiye’de gladyo merkezi özel harp dairesi olarak NATO’ya bağlı birim olarak örgütlendirildi.

Askeri güçlerlerle ve derin devlet kurumlariyla sol rüzgarı önlemek yetmiyecekti. Bunun için komünizm düşmanlığına yatkın, taban bulabilecek insanlar arandı ve Türkiye’de azılı komünizm düşmanı olabilecek kişi olarak Fetullah Gülen devreye sokuldu.

Daha genç bir imamken komünizmle mücadele derneğinde egitildi, donatıldı. Komünizme karşı azili bir militan olarak derin devlette göreve başlamış oldu. Halkın dini duygularını da istismar ettiğinden taban bulması zor olmadı.

Turkiye rejimi zaten anti-sosyalist olarak örgütlendigi için her iktidar işini kolaylaştırdı. Çünkü gelen giden tüm iktidarlar komünizme karşıydı.CHP, DSP, AP ,DYP, AKP’nin destek olduğu gerçeği başka nasıl kim izah edebilir?

Yani tüm partiler bu zerzevatı niye desteklesin,desteklemeyenler bile neden engel olmasınlar?

Babası Kürt olmasına rağmen derin devletin verdiği anti komünist egitim sırasında tam bir Türk ırkçısı olmuş, Kürt düşmanlığında zirve yapmıştı.

30 yıldır ilgi alanı Kürtler olmuş ve Kürtlerin demokratik taleplerini engellemek için iş başındaydı. Yine avantajı sulandırılmış, özünden boşaltılmış, gerçeğinden uzaklaştırılmış dindir. Bu sayede tabanını genişletmiştir.

Bölgede kurduğu dershaneler ve ticari işletmelerin temel hedefi Kürt kültürünü bozmak, Kürt dilini asimile etmek ve Kürtleri Kürt partilerinden uzaklaştırmaktı.

Yani derin devlet anti-komünistti, FETÖ’nün başı da anti komünistti. Derin devlet anti-Kürttü, FETÖ başı da anti Kürt’tü. FETÖ’yü derin devlete hizmet etmeye ve buluşturmayı sağlıyan bu iki özelliktı.

Dikkat edilirse Said-i Nursi’nin dini görüşlerini bozarak ırkçılığın ve taban bulmanın malzemesi yapmıştır.

Said-i Nursi aç, sefil, sürgün ,hapis yaşamış, Gülen onu kullanarak dünyanın en büyük holdingi olmuştur.

FETÖ’nin başının dershaneler kapatılma sürecinde şöyle dediğini hala hatırlarım, “siz dershaneleri kapatırsanız, doğu,güneydoguda onun yerine ne koyacaksınız?”

Yani bizim dershanelerimiz asimlasyon yapıyor,, Kürd kültürünü bozuyor,biz gidersek bunu kim yapacak diyor.

Yani FETÖ terör örgütü bir derin devlet yapılanması ve projesidir

İlginizi Çekebilir

Suna Arev: Dersim’in yetimleri; Sıdıka’nın esirleri, subayların hizmetçileri
Zülküf Kurt: Seçimleri boykot etmek bir seçenek mi?

Öne Çıkanlar