Kılıçdaroğlu: Hepimiz hayal kırıklığına uğradık ama umutsuzluğa düşmememiz gerekir

GündemPolitika

CHP’nin 100’üncü kuruluş yıldönümü törenleri öncesinde Gazeteci-yazar Murat Yetkin’e konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarının herkeste hayal kırıklığı yaşattığını belirterek, “Belki kitle önüne daha erken çıkıp kendimizi anlatmamız gerekirdi.” dedi.

Murat Yetkin, “Geçmişin mirasıyla buraya kadar” başlıklı yazısında CHP eleştirisini okuyan Kılıçdaroğlu’nun “Belki geciktik. Ama önce parti kurullarına gittik” dediğini paylaştı.

Yetkin’e konuşan CHP liderinin açıklamaları şöyle:

“CHP’nin seçmen kitlesiyle bağlarını güçlendirmesi, güvenini yeniden kazanması gerektiği doğru. Hepimiz hayal kırıklığına uğradık. Belki kitle önüne daha erken çıkıp kendimizi anlatmamız gerekirdi. Belki geciktik. Ama önce il başkanlarımız, sonra belediye başkanlarımız ve parti meclisimizin fikrini almak istedik; yani parti kurullarına gittik.

 “CHP tartışarak güçlenen bir parti olmuştur. Türkiye’nin içinden geçtiği bu sıkıntılı dönemde umutsuzluğa düşmememiz gerekir. CHP, kurucumuz Atatürk’ün dediği gibi “Memleket ve milletin her türlü dayanaktan mahrum bırakıldığı, uğursuz bir hengâmenin yaşandığı” dönemde umut ışığı yakmış olan partidir. Biz de bu ilkeden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın 

 

/T24/

 

İlginizi Çekebilir

Van’da iki köylünün helikopterden atılmasına dair başlatılan soruşturmada “gizlilik” kaldırılmadı
Suna Arev: Bir Gemi Kalkar Fiyortlara Karnında Bir El-Aziz

Öne Çıkanlar