Kışanak: Bizi yalnız bırakmayan; acımızı paylaşan herkese teşekkür ederim

GenelGündem

Geçen hafta ablasını kaybeden Kürt siyasetçi Gültan Kışanak, acı gününde kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek, Kürt halkına yönelik saldırılar karşısında birlik ve dayanışma göstermenin önemine işaret etti.

Kandıra F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Amed Büyükşehir Belediyesi eski Eşbaşkanı Gültan Kışanak, böbrek yetmezliğinden dolayı gördüğü tedavi sırasında yaşamını yitiren ablası Zeynep Özer’in Elazığ’daki cenaze törenine katılmasının ardından geri götürüldüğü cezaevinden yakınları aracılığıyla kendisini yalnız bırakmayan Kürt halkı ve yol arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

7 yıldır tutuklu bulunan Kışanak, ablasının vefatı dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ettiğini belirterek, “Bizi yalnız bırakmayan, acımızı paylaşan başta Kürt halkı olmak üzere Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi, Halkların Demokratik Partisi ve Demokratik Bölgeler Partisi yöneticileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, yol arkadaşlarımıza, dostlarımıza, vefakar halkımıza en içten duygularımla teşekkür ediyorum. Kürt halkına yönelik saldırıların yoğunlaştığı bir dönemde, birlikte mücadeleyi örmek için dayanışmayı güçlendirmek vazgeçilmez bir önemdedir. Dayanışmayı her alan yaymak için mücadele eden herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi Çekebilir

Sibel Özbudun: Doğubayazıt Festivali, Özkök Öforisi Ve Pasifikasyon Doktrini
SOHR: Türkiye’ye ait SİHA Minbic’te SDG kontrol noktasını bombaladı

Öne Çıkanlar