Kışanak’tan Van halkına kutlama: Tarih yazdınız

GündemPolitika
Tutuklu Kürt kadın  siyasetçi Gültan Kışanak, gasp edilmek istenen iradelerine sahip çıkan Van halkını, “Yürüttüğünüz mücadele tarihe mal oldu. Tarih yazdınız” diyerek kutladı. 
Diyarbakır Büyükşehir Belediye eski Eş Başkanı ve DEM Parti Ankara Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Kürt siyasetçi Gültan Kışanak, seçimlerde Büyükşehir Belediye Eş Başkanı seçtikleri Abdullah Zeydan’a kurulan “siyasi pusu” ile mazbata verilmemesi üzerine büyük bir direniş ortaya koyarak bu adımdan geri dönülmesini sağlayan Van halkını kutladı.
Kışanak, DEM Parti’nin X sanal medya hesabından paylaşılan mesajında şunları kaydetti:
“Değerli Van halkı;
Yürüttüğünüz mücadele tarihe mal oldu. Tarih yazdınız. Halklarımızın demokrasiye, barışa ve özgürlüklere dair umudunu büyüttünüz. Halkın iradesinin karşısında hiçbir kumpasın tutmayacağını gösterdiniz. Bize bu güzel duyguları yaşattığınız için sizi canı gönülden tebrik ediyor ve kutluyorum. Tüm Türkiye Van halkının onurlu direnişi karşısında  demokrasiye, hukuka, adalete ve halk iradesine sahip çıkmanın önemini bir kez daha görmüş oldu. Demokrasiden yanı olanları Van halkıyla gösterdiği dayanışma, geleceğe dair daha güzel hayaller kurmamıza vesile oldu. 
Bu onurlu direnişin saflarına yer alan 7’den 70’e tüm Van halkını selamlıyor, kayyım siyasetine son noktayı koyduğunuz için sizleri bir kez daha kutluyorum.” 

/Mezopotamya Ajansı/

İlginizi Çekebilir

Ukrayna: Rusya, Harkiv’e yoğun İHA saldırısı düzenledi
NATO-Türkiye ilişkileri: Yol ayrımı mı yeni bir sayfa mı?

Öne Çıkanlar