Mersin’de bir kadın cezaevinden çıkan eşi tarafından katledildi

GündemKadın

Mersin’de Seher Aktekin, cezaevinden çıkan eşi tarafından katledildi. Seher Aktekin’in katil zanlısı eşi hakkında daha önce 3 kez uzaklaştırma kararı aldığı ortaya çıktı.

Mersin’de Bekir Aktekin (30), cezaevinden tahliye olduktan 6 gün sonra eşi Seher Aktekin’i (26) pompalı tüfekle vurarak öldürdü. Gözaltına alınan Aktekin, tutuklandı. Katil zanlısının daha önce eşine ve çocuklarını defalarca şiddete maruz bıraktığı, geçen yıl da 11 yaşındaki çocuğuna şiddet uyguladığı için ceza alıp 6 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildiği ortaya çıktı.

20 Haziran’da Akdeniz ilçesi Çilek Mahallesi’nde bayramdan iki gün önce “Ruhsatsız silah bulundurmak” suçundan tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye olan Bekir Aktekin, eşi Seher Aktekin’i babasının bekçilik yaptığı portakal bahçesine götürdü. Bekir Aktekin burada yanında getirdiği pompalı tüfekle Seher Aktekin’e ateş etti.

Aktekin, olay yerinde hayatını kaybetti.  Bekir Aktekin, ihbar üzerine olay yerine sevk edilen ekipler tarafından yakalanıp, gözaltına alındı.

Seher Aktekin’in cenazesi, Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından teslim alınıp, toprağa verildi.

Bekir Aktekin ise emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

3 KEZ UZAKLAŞTIRMA KARARI ALINMIŞ

Bu arada, eşine ve çocuklarına uyguladığı şiddet nedeniyle daha önce üç kez uzaklaştırma alan Bekir Aktekin’in geçen yıl da 11 yaşındaki çocuğuna şiddet uyguladığı için ceza alıp 6 ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildiği bildirildi. (DHA)

İlginizi Çekebilir

Anket: Almanya’da okullara güven az
Amca koyunlarını, yeğen de amcasını kurtarmak isterken ölmüş

Öne Çıkanlar