Merve Dizdar’a Kadir İnanır’dan destek

Yeşilçam’ın efsane oyuncularından Kadir İnanır, Cannes Film Festivali’nde ödül aldıktan sonra yaptığı konuşmadan dolayı yandaşlar tarafından hedef haline getirilen Merve Dizfar’a destek vererek “Saygılı olun, ayağa kalkın ve alkışlayın” dedi.

Fransa’nın güneyinde bulunan Cannes kentinde bu yıl 76’ncısı düzenlenen Cannes Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü “Kuru Otlar Üstüne”deki performansıyla Merve Dizdar’a verildi.

 

TÖRENDEKİ KONUŞMASI GÜNDEM OLDU

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Dizdar’ın konuşması da kısa sürede Türkiye gündemine girdi.

Dizdar, şu sözleri kullandı:

“Filmde canlandırdığım Nuray karakteri inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele veren ve bu uğurda bedeller ödemek zorunda bırakılmış bir kadın. Onu tanımak ve anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak Nuray’ın ve Nuraylar’ın duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor. Ödülü Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç verebilmek için, kendine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerime ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum.”

Kaynak: Tele1

İlginizi Çekebilir

Balkanlar’da Kosova ile Sırbistan arasında sular durulmuyor
Eski Avrupa Birliği Türkiye raportörü Kati Piri’den Erdoğan’ı tebrik eden liderlere tepki

Öne Çıkanlar