Nagehan Alçı: Rasim Ozan Kütahyalı’dan yıllarca şiddet gördüm

GündemKadın

Gazeteci Nagehan Alçı  evliliği boyunca şiddet gördüğünü açıkladı. Alçı’nın peş peşe yaptığı açıklamalar sosyal medyada gündem oldu.

Alçı Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda; psikolojik, fiziksel ve ekonomik şiddet gördüğünü ve bu olayların her seferinde üstünü örttüğünü söyledi.

Yıllarca boşanmaya cesaret edemediğini de dile getiren Alçı korunmak için kapıya polis bile çağırdığını açıkladı.

Alçı’nın açıklamaları şöyle:

”Hayatımın en büyük pişmanlığı klavyenin başındaki en zor dakikalarım bunlar. Yıllardır kendime itiraf edemediğim, içimde biriktirdiğim bazı gerçeklerden bahsetme vakti geldi… İnsan bazen hayatla tuhaf mücadele yöntemleri buluyor. Çeşit çeşit savunma mekanizmaları icat ediyor. Başkaları için avaz avaz bağırırken kendi için hep susuyor, içine atıyor. Ben uzun, çok uzun yıllardır tahayyül edemeyeceğiniz boyutlarda psikolojik, fiziksel ve ekonomik bir şiddet sarmalının içinde yaşadım.

En büyük pişmanlığım…
Evliliğim boyunca maruz kaldığım şiddet ve korkunç boyutlardaki manipülasyonun üzerini çocuklarıma bu hikayeyi miras bırakmayayım, böyle bir şeyle anılmasınlar, kendi mağduriyetim işimin önüne geçmesin, diyerek örttüm. En büyük pişmanlığım onca zaman yaşadıklarım sanki kendi kusurummuş gibi susmuş olmamdır. Uğradığım şiddetle kendi kendime baş etmeye çalıştım. Yıllarca bunları-kendi şahit oldukları hariç- ailemle dahi paylaşmadım.

Bunun yalnızca iki istisnası var… Kardeşim Lalehan Gülle ve avukatım Gözde Egemen İkisi de her şeye şahit… Yıllarca korkudan boşanmaya cesaret edemedim. Korunmak için kapıya polis çağırdığımı, geldiklerinde haberlere konu oluruz çocuklar kötü etkilenir diye vazgeçip geri gönderdiğimi bilirim.

“Boşanmakla da şiddetten kurtulamadım”

Şimdi açıp çekmecelere bakıyorum, Gözde ile hazırladığımız 2019 tarihli boşanma dilekçeleri var…Hiçbirini işleme koyamamışım… Nihayet geçen yıl cesaretimi toplayıp sırf bu şiddet ve işkenceden kurtulmak için dava açtım fakat yine tehdit edilerek bana dayatılan boşanma şartlarını kabul ettim. Ancak boşanmakla da şiddetten kurtulamadım sevgili hemcinslerim… Her gün hakarete ve iftiraya uğramaktan, tehdit edilmekten kurtulamadım.

“Artık susmayacağım, hukuki süreçleri başlatıyorum”

 Ama artık susmayacağım. Gerekli hukuki süreçleri başlatıyorum. Hukuka ve adalete güvenim tam. Şayet benimle empati kuran kadınlar varsa, onlara diyorum ki sizi çok iyi anlıyorum ama lütfen susmayın!

“Sustukça şiddet devam ediyor. Boşansanız da ediyor!”

Sustukça şiddet devam ediyor. Boşansanız da ediyor. Sizi kendi malı, yönetebileceği bir kukla gibi gören, aşağılayarak özgüveninizi ayaklar altına alan, size el kaldıran, yıllarca biriktirdiğiniz emeklerinizi sömüren, çalışmalarınız karşılığı kazandığınız tüm kazancınızı elinizden alan erkeklere karşı sesinizi yükseltin. Yükseltelim… Dur diyelim. Yeter diyelim… Yeter!”

/Kaynak: Haber Global/

İlginizi Çekebilir

Alman turizmine EURO 2024 dopingi: 1 milyar euro bekleniyor
Putin: Ukrayna’ya gerçek bir barış teklifi yapıyoruz

Öne Çıkanlar