Öcalan ve İmralı’daki tutsaklar için 3 aylık yeni bir ‘görüş yasağı’ verildi

Kendisinden 38 aydır haber alınamayan, İmralı’da tecride maruz kalan PKK lideri Öcalan’a, “disiplin cezası” gerekçesiyle 3 aylık yeni bir aile görüş yasağı getirildiği bildirildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, ”İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde mutlak tecrit altında tutulan ve 38 aydır kendisinden haber alınamayan PKK Lideri Abdullah Öcalan ile İmralı’da tutulan Hamili Yıldırım, Ömer Hayri Konar ve Veysi Aktaş’a 3 aylık yeni bir aile görüş yasağı” verildi.
Yasak, Bursa İnfaz Hakimliği’nin avukatların aile görüşünün sağlanması talebiyle yaptığı başvuruya verdiği yanıtla ortaya çıktı.
Mahkeme, 28 Mart’ta Abdullah Öcalan’a Disiplin Kurulu Başkanlığı tarafından verilen yeni bir “disiplin cezası” olduğunu belirtti. Kararın 12 Nisan’da kesinleştiği öğrenildi.
Sürecin kendilerinden habersiz yürütüldüğüne dikkati çeken avukatlar, 26 Nisan’da disiplin kararının, dosya ve delillerinin verilmesi yönünde başvuru yaptı. Ancak başvurular reddedildi. Avukatların “disiplin cezası” kararına karşı yaptıkları itirazlar ise, kararın kesinleşmiş olması gerekçe gösterilerek reddedildi.

 

/MA/

İlginizi Çekebilir

WSJ: Amerika, İsrail’e gönderilmesi planlanan mühimmatın satışını erteledi
Putin’in beşinci dönemi bugün başlıyor 

Öne Çıkanlar