ODTÜ öğrencilerinin ailelerine ‘terör’ telefonu

GenelGündem

ODTÜ Rektörlüğü’nün, Bahar Şenliği’nin ODTÜ’nün simgelerinden Devrim Stadyumu’nda gerçekleşmesi için eyleme katılan öğrenciler hakkında disiplin soruşturması açmasının ardından, hakkında soruşturma açılan öğrencilerin ailelerinin isimsiz telefonlardan arandıkları ortaya çıktı.

Telefondakilerin, kendilerini polis olarak tanıtarak, “çocuğunuz terörle bağlantılı kişilerle eyleme katılıyor” dedikleri bildirildi. Ailesi aranan öğrencilerden Berk Ö., Şenlik Eylemleri sebebiyle hakkında iki farklı disiplin soruşturması olduğunu belirtti. Soruşturmalardan birinin gerekçesinin “yasaklı alanda eylem yapmak” diğerinin de “işgal” olduğunu aktardı.

Siyasilerden sanatçılara yoğun destek


ODTÜ’lü öğrenciler, ODTÜ Bahar Şenliği’nin Devrim Stadyumu’nda yapılabilmesi için rektörlük önünde eylemdeydi. Eylem sırasında öğrenciler, sınav haftasında dahi rektörlük önünde uyuyarak, ders çalışarak, konserler vererek alanı günlerce terk etmediler. Rektörlük önünde kurulan eylem kampına, Moğollar, Kamufle ve Bandista konser vererek; Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, onlarca milletvekili ve siyasi eyleme bizzat katılarak; mezunlarından müzisyen Deniz Tekin, komedyen Deniz Göktaş da uzaktan bağlantı ile ODTÜ’lü öğrencilere destek verdi.

Rektörlük önünde günlerce süren kamp, ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu’nun  “ODTÜ Rektörlüğü, bizi bir süre göremezseniz üzülmeyin. Şenlik yapmaya gittik, geliyoruz!” paylaşımı ile dağıldı.

/Kaynak: T24/

İlginizi Çekebilir

İrlanda Dışişleri Bakanı Martin: Filistin devletini bu ay tanıyacağız
Slovakya Başbakanı Fico silahlı saldırıda yaralandı

Öne Çıkanlar